Na parkiecie przy przedwojennych szlagierach świętowali rocznicę wyzwolenia Suwałk

25 sierpnia nad zalewem Arkadia przygrywali Chłopcy z Nowoszyszek oraz Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Suwalczanie ruszyli do tańca przy dźwiękach walca, tanga, polki, foxtrota, rumby i przedwojennych hitów parkietów, rewii i kabaretów. Potańcówka była jednym z punktów trzydniowych (23-25 sierpnia) obchodów 100. rocznicy wyzwolenia Suwałk.

Publiczność zgromadzoną w urokliwej scenerii zalewu Arkadia rozgrzali Chłopcy z Nowoszyszek, zespół koncertujący w całej Polsce oraz na zagranicznych festiwalach folkowych, wykonujący tradycyjne utwory z Suwalszczyzny. Muzycy do tańca zagrali na skrzypcach, harmonii 3-rzędowej, cymbałach oraz na bębnie obręczowym, tradycyjnie zwanym barabanem utwory znane z przedwojennych wesel i zabaw, takie jak polki, walce, fokstroty czy oberki. Wieczór zakończyła Warszawska Orkiestra Sentymentalna, jeden z najpopularniejszych zespołów w Polsce. Tancerze ukołysani ciepłym głosem Gabrieli Mościckiej mogli poczuć się jak na przedwojennym dancingu. Nad wodą zabrzmiały wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające fokstroty, rumby i slow-foxy, piosenki i pieśni z repertuaru Wiery Gran, Mieczysława Fogga oraz innych gwiazd teatru, kabaretu i filmu. Suwalczan zachwyciły ciekawe aranżacje utworów i bogate instrumentarium zespołu.

fot. Bogusław Wasilewski


Potańcówka “Wszystkie tańce świata” została organizowana w ramach programu „DEDAL w ośrodku kultury – pomysł, projekt, realizacja, ekspresja artystyczna” realizowanego przez Suwalski Ośrodek Kultury ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Miasta Suwałki. 

Kategoria: Galerie