Lista filmów zgłoszonych na konkurs w kategorii „Animowany wideoklip” II Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji 
Projekcje – 26 marca, godz. 18:00, Sala Kameralna SOK:
MOSAICON (2013, 03’10”), Alicja Adamkiewicz / Antonio Vivaldi (wyk. John Harrison)
Alicja Adamkiewicz – studentka V roku Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu w Pracowni Grafiki Multimedialnej prowadzonej przez prof. Leszka Kiljańskiego. Poza uczelnią zajmuje się pracą w Studenckim Zespole Redakcyjnym UMK TV, gdzie odpowiedzialna jest za montaż i oprawę graficzną programów. Zajmuje się przede wszystkim grafiką, animacją i rysunkiem. W swojej twórczości wykorzystuje klasyczne, eksperymentalne techniki graficzne oraz techniki cyfrowe. Inspiracje czerpie głównie z natury co później przekłada na abstrakcyjne formy.
BASTARDS (2012, 2’55”), Łukasz Rusinek / Frozen Bird
ELITA (2013, 04’10”), Sebastian Kwidzyński & Marcin Roszczyniała / Sarius
DZIEWECZKA (2013, 01’52”), Marta Zabłocka / Pochwalone
Marta Zabłocka – fotografka, rysowniczka mniej lub bardziej wymyślonych historii. Autorka albumów “Znamy się tylko z widzenia” i “Sierstka”. Zaangażowana w sprawy społeczne. Kiedy tylko może, jeździ rowerem oraz czyta książki. Bardzo lubi chodzić sama do kina. Kocha swoje koty miłością tajemniczą i ponadgatunkową. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi oraz wydawnictwami. Prowadzi stronę zycie-na-kreske.blogspot.com. Razem z kilkoma innymi dziewczynami tworzy komiksowy Dream Team.
JULIE’S JOURNEY TO EARTH (2013, 02’54”), Łukasz Swaryczewski / KALINA IN DUB
KOŁYSANKA KONOPNA (2013, 2’12”), Sylwia Kubus / Polska, Niemcy / Kapela Ze Wsi Warszawa
LOVE LAYS LOW (2013, 03’14”), Izabela Szumen / Daniel Kahn & The Painted Bird
Izabela Szumen – studiuje Sztukę Nowych Mediów na PJWSTK, buduje mikro-światy z tektury i drutu by poklatkowo ożywiać w nich martwe żuki. Zajmuje się grafiką użytkową i uczy dzieci sztuki. „Love Lays Low” to jej animatorski debiut. Mieszka w Warszawie.
NIE MA KRAJU (2013, 3’34”), Łukasz Rusinek / Kasia Dereń
TY ALBO ŻADNA (2013, 03’30”), Urszula Morga, Bartosz Mikołajczyk (ESY-FLORESY Pracownia Animacji) / Makabunda
Urszula Morga – ukończyła studia na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i TV na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Pracowała jako asystent reżysera (m.in. „Moje Miasto” reż. Marek Lechki), kierownik produkcji (m.in. teatr TV „Inka 1946” reż Natalia Koryncka-Gruz) oraz reporter radiowy (Radio Gdańsk). Od 2006 roku prowadzi pracownię animacji Esy-floresy w ramach której realizuje autorskie projekty zarówno komercyjne (m.in. reklamy, prezentacje), jak i artystyczne (wideoklipy, wizualizacje itp.). Jest współautorką m.in teledysków dla grupy Habakuk, Noviki, Pinneweli i Kasi Klich. Za wideoclipy dla grupy Habakuk, Pinnaweli i Makabundy była nominowana do Nagród Yach Film Festiwal (m.in. debiut, animacja, i Grand Prix).
Bartosz Mikołajczyk – ukończył studia na kierunku Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Pracował jako operator w telewizjach TVN, TVP oraz przy niezależnych produkcjach filmowych i telewizyjnych a także zrealizował wiele projektów fotograficznych. Jego pasja to animacja i ilustracja, które rozwija równolegle. Od 2006 roku realizuje autorskie projekty w ramach pracowni animacji Esy-floresy. Jest współautorem m.in teledysków dla grupy Habakuk, Noviki, Pinneweli i Kasi Klich. Za wideoclipy dla grupy Habakuk, Pinnaweli i Makabundy była nominowana do Nagród Yach Film Festiwal (m.in. debiut, animacja, i Grand Prix). Otrzymał także nominację w do Nagrody Sztorm Roku 2011 w kategorii multimedia. W roku 2010 zrealizował swój pełnometrażowy operatorski debiut fabularny pt. “Heniek” (reż. Eliza Kowalewska i Grzegorza Madej) który otrzymał m.in. Wielkiego Jantara 30. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych “Młodzi i Film” i Nagrodę Publiczności na Off Plus Camera Festiwalu Kina Niezależnego w Krakowie. Za zdjęcia do „Heńka” otrzymał w 2011 roku nominację w konkursie o Nagrodę Filmową im. Andrzeja Munka w kategorii najlepszy debiut operatorski.
LUS PRIMAE NOCTIS – PRAWO PIERWSZEJ NOCY (2012, 4’15”), Łukasz Rusinek / R.U.T.A.
SEARCHING FOR DEVO (2013, 4’43”), Natalia Brożyńska, PWSFTviT / DEVO
Natalia Brożyńska urodziła się 13 grudnia 1990 roku w Łodzi. W 2009 roku, po maturze, rozpoczęła studia w PWSFTviT w Łodzi, specjalność: animacja i efekty specjalne. Na pierwszym roku zrealizowała swój pierwszy film animowany, lalkowe “Drżące Trąby” (2010), które stały się jedną z najpopularniejszych polskich animacji początku II dekady XXI wieku. Drugi rok zakończyła animacją plastelinową “Turuntaj, koniec i początek” (2011; nominacja w kategorii SZKOLNEJ na O!PLA 2013), a trzeci – lalkowym teledyskiem “Searching for Devo”, nagrodzonym na Festiwalu Polskich Wideoklipów YACH FILM. Obecnie studiuje na piątym roku animacji i efektów specjalnych.
NIEPRZYSIADALNOŚĆ (2013, 5’11”), Katarzyna Pereta / ŚWIETLIKI, ZSMC WA UMCS LUBLIN
ODROBINA TEJ RADOŚCI (2013, 4’16”), Łukasz Rusinek / Vavamuffin
PRZEMIANA (2013, 5’), Dorota Skupniewicz, Martyna Kuźma / Trzy Maszty
Dorota Skupniewicz – studiuje Animację w pracowni Animacji Materii dr hab. Piotra Muszalskiego (wcześniej również studentka Edukacji Artystycznej na UMK), rodowita Torunianka. Twórczyni festiwalu filmów animowanych CTRLanima oraz członkini grupy artystycznej SZARAŃCZECZE. Pisze, tworzy filmy (zarówno fabularne, jak i animowane), maluje, rysuje. Do jej ukochanych tworów należy teledysk i opowiadanie. Kreacje do animacji tworzy z drutu, plasteliny, wycinanki.
Martyna Kuźma – studiowała Rzeźbę oraz Działania Przestrzenne na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu oraz na Akademii Umieni w Banskiej Bystrzycy na Słowacji. Z racji predyspozycji oraz wykształcenia ze szczególnym oddaniem poświęca się pracy fizycznej. Niezwykle chętnie tworzy w plastelinie, zajmuje się nią od ponad 20 lat. Słuszność dokonanego przed laty, całkowicie intuicyjnego wyboru materiału, zdaje się potwierdzać konsekwencja, z którą do niego powraca.
TRZEJ KRÓLOWIE – PASTORAŁKA (2014, 03’20”), Anna Błaszczyk / Jan Duszyński
Anna Błaszczyk – jest absolwentką Szkoły Filmowej w Łodzi na kierunku Animacja i Efekty Specjalne. Debiutowała filmem “Caracas” (2006), nagradzanym na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą (m.in. Grand Prix festiwalu BALKANIMA w Belgradzie, pierwsza nagroda International Festival of Animation Films BIMINI w Rydze, nagroda specjalna jury Filmfest Dresden 2007, Grandprix Sopot Film). Absolwentka European Animation Masterclass w Halle (Niemcy) – gdzie zrealizowała film NANNYLESS (nagrody Weimar Unicato Awards 2007, Kurzsuechtig 2007 Leipzig). Uczestniczka kilku edycji European Exchange Forum – Perspectives for Animated Film w Dreźnie. W ramach stypendium DAAD, reżyserowała w Berlinie następną animację: “Return” w koprodukcji ze Szkołą Filmową w Poczdamie HFF Konrad Wolf oraz łódzkim studiem Se-ma-for. Jest autorką wizualizacji do festiwalu OPEN’ER 2008 oraz videoclipu promującego piosenkę Kory & 5th Element – “Szare Miraże”, nominowanego do nagrody YACH 2008. Obok animacji zajmuje się również ilustracją książkową i prasową – publikowała swoje prace m.in. w tygodniku “WPROST”, magazynie “Lampa” i Gdańskim Wydawnictwie Psychologicznym. Jej prace były wystawiane w Polsce i zagranicą (cykl “Baśnie Braci Grimm” – Blogna Book Fiere 2008 w Bolonii, wystawa indywidualna w “Małej Literze” w Łodzi, Cityuations – Consumed Society w Berlinie 2008). Anna Błaszczyk była animatorem przy produkcji pełnometrażowego filmu animowanego “Jeż Jerzy” (reż. Wojtek Wawszczyk, Kuba Tarkowski, Tomek Leśniak). Jest autorką rysunkowego bloga: www.notobuh.blogspot.com
SILNY KAC (2012, 3’54”), Jacek Łuczyński / MC-Makler
THE TRICK (2013, 03’13”), Kamil Wójcik / Acid Drinkers
SNAJPER (2013/2014, 02’22”), Jakub Majcherczyk, Kinga Wójtowicz / WJT
Jakub Majcherczyk – z wykształcenia informatyk, aktualnie studiuje Organizację Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Akademii Krakowskiej. Z zamiłowania fotograf i pasjonat filmowy. Uczestnik Niepołomickiego Klubu Filmowego w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa. Ponadto trenuje Karate Kyokushin, akrobatykę.
Kinga Wójtowicz – absolwentka Liceum Plastycznego w Krakowie. Wizażystka. Na co dzień pracuje jako bodypainter w słynnej formacji baletowej Art Color Ballet. Oprócz tego posiada doświadczenie przy licznych sesjach zdjęciowych i realizacjach filmowych. Prowadzi w Nowohuckim Domu Kultury zajęcia plastyczne.
UNTIL THERE IS NO END (2013, 02’54”), Bartosz Wojda / LORN
ORAWUS (2013, 09’15”), Wojciech M. Sławuski / Wojciech Kilar
Wojciech Maciej Sławuski pseudonim SlawusPolonus – zaczyna swą działalność terrArtystyczną w 1977r. na terenach Bolesławca. Poszukiwany jako artysta terrorysta gdyż to malarz NIE pokojowy …obecnie wygasły ale nie całkowicie, gdyż nie maluje ale reAnimuje filmy z powstałych własnych obrazów olejnych. I tak od 2012r. skręcił kilkanaście krótkich form animowanych nagradzanych i wyróżnianych na licznych festiwalach w Polsce m.in. za filmy: “Degustacja Malarska” (2012), “Orawus” (2013), „LokoMotywus” (2013), „Sromowcus” (2013), „Kadr z Nocy” (2013), „Wierszyk z zapałkami” (2014), „GrafikusTerrorus” (2014).