Najgłośniejszy spektakl w mieście. Rockowy zespół na żywo, nowe interpretacje znanych piosenek: Bajm, Radiohead, Łona, Mela Koteluk, Anna Jantar, Świetliki. Maturzyści! Dla Was mamy znakomitą promocję!
„Błazenada” w cyklu „Teatr Niebywały”
22.05, godz. 18:00
Duża Scena, ul. Papieża Jana Pawła II 5
Bilety: 30/20 (ulgowe) zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu
„Błazenada”
tekst, reżyseria: Konrad Dulkowski
występują: Beata Kacprzyk, Agnieszka Findysz, Karol Smaczny
aranżacje piosenek: Piotr Chociej
zespół muzyczny: Piotr Chociej, Grzegorz Kluczyński, Adam Radziszewski
kostiumy: Paweł Androsiuk
Maturzyści! Mamy dla Was specjalną ofertę NA JUŻ! Na pewno umiecie czytać i liczyć, więc nie zastanawiajcie się dwa razy, nie przecierajcie oczy ze zdumienia, tylko dzwońcie i piszcie do znajomych! Do każdego zakupionego biletu na czwartkowy spektakl „Błazenada” dajemy drugi gratis! Czasu jest niewiele, bo świetny spektakl już o 18:00 na Dużej Scenie SOK, ale przed maturą minuty również uciekały szybko, a daliście radę. Wierzymy w Was. Czas start! Bilety możecie kupić w kasie SOK lub na www.bilety.soksuwalki.eu. Zabierzcie legitymacje szkolną!
Historie 4 dziewczyn wynajmujących mieszkanie w mieście jak ocean. Przyjechały z prowincji, by znaleźć szczęście. Studiują, chwytają dorywczych zajęć, w nadziei że to tylko na chwilę, a potem przyjdzie lepsza przyszłość. A co jeśli pozwolimy, by ta chwila trwała całe życie?
„Wszystkie monologi kobiet są historiami o zwykłości, ale takiej, pod którą kryje się dramat. Obejrzałem mądry i zrobiony z pasją spektakl” (Joanna Ostrowska, jury XX Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej)
„Nie zaznałam biedy.
Dobrze się uczyłam.
Przeciętnie zdrowa, jakieś przeziębienia,
najpoważniejsze – wycięcie wyrostka.
Miałam spokojne dzieciństwo.
A zazdrościłam koleżankom,
które uciekały
z domu.
Bo to grzech być przeciętnym”.
„Błazenada” to dramat o trudnościach ze spełnieniem opowiadany przez troje aktorów z pomocą piosenek. Wykorzystane zostaną utwory m.in. Bajm, Anny Jantar, Grzegorza Ciechowskiego, Świetlików w specjalnych aranżacjach Piotra Chocieja.
„Na spółkę wynajęta szalupa
w poszukiwaniu skarbów.
Gdzieś tu miały być ale
może mamy złą mapę?”
Sztukę napisał i spektakl wyreżyserował Konrad Dulkowski. Na scenie zobaczymy Beatę Kacprzyk i Agnieszkę Findysz oraz Karola Smacznego. Zagra też zespół muzyczny, w składzie: Piotr Chociej, Grzegorz Kulczyński i Adam Radziszewski. O kostiumy zadbał Paweł Androsiuk.
MEDIA O SPEKTAKLU „BŁAZENADA
„Teatr TrzyRzecze przyzwyczaił nas już do spektakli eksperymentalnych. Najnowszy jest jak dobry koncert wypełniony poezją i metaforą. Dwie kobiety, jeden mężczyzna i ukryci w cieniu muzycy. Razem tworzą świat, w którym widz chce się zanurzyć. Tak jak główna bohaterka na początku i na końcu, pełna młodości i doświadczona życiem, zanurza stopy w misce z wodą. ” (Urszula Krutul, Gazeta Współczesna)
Przeczytaj całą recenzję – KLIKNIJ!
„Brawurowo w całym przedstawieniu gra Agnieszka Findysz, niepozorna blondynka, która przeistacza się na scenie w kolejne postaci. Kreuje role tak sugestywnie, że możemy się poczuć jakbyśmy byli świadkami jej dramatu. W scenie rozgrywającej się na imprezie czujemy się jakbyśmy byli tam razem z nią. Być może za chwilę ktoś ją wykorzysta, może trafi na oddział intensywnej terapii, lub straci życie. A przy tym to, co ona zrobiła ze swoimi oczami, nogami, ciałem – miałem wrażenie, że rozpada się na naszych oczach. Przerażające, a zarazem wzruszające, bo chciałoby się jakoś jej pomóc, zareagować, ale jesteśmy przecież tylko widzami w teatrze. Możemy tylko – a może aż – patrzeć i czuć.
Znakomicie śpiewa w spektaklu Beata Kacprzyk. To jedna z trzech dziewczyn znanego popowego zespołu DeSu. Ale tutaj nie przypomina tamtej, dosyć słodko śpiewającej wraz z koleżankami piosenki „Życie cudem jest”. Tu śpiewa bez słodkości, wydobywając dramat, a czasami wręcz krzyczy.” (Andrzej Bajguz, Polskie Radio Białystok)
„TEATR NIEBYWAŁY”
„Teatr Niebywały” to nowy cykl przedstawień teatralnych, prezentowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury.
Zapraszamy do współpracy teatry, które swoimi spektaklami wywołują twórczy ferment w Polsce i na świecie. Dotykają spraw aktualnych, społecznie istotnych i ważnych w życiu jednostek. Tworzą projekty autorskie albo obracają się w kręgu wysokiej literatury, klasycznej i współczesnej. Z tym, że na nowo odczytanej. Nigdy nie omamią widza ideą łatwej rozrywki i nie zwolnią go z myślenia. Proponują tematy i formę sceniczną, która zawsze w którymś momencie nas czymś zaskoczy. Sprowokuje do wspólnej, nierzadko burzliwej rozmowy po spektaklu.
Swoje przedstawienia pokażą w cyklu „Teatr Niebywały” teatry repertuarowe, alternatywne i impresaryjne. Łączy je jedno – udało im się wypracować przestrzeń ambitnych działań artystycznych, która nie pozostawi obojętnym nikogo, kto określa siebie człowiekiem myślącym i czującym. Udało im się stworzyć wokół siebie krąg stałych, wiernych odbiorców tych przedstawień i stopniowo poszerzać go o kolejnych widzów. Zdobywają znaczące nagrody na największych europejskich festiwalach teatralnych, choć wcale tego nie planowali. Ale także – na festiwalach najmniejszych, elitarnych i egzotycznych.
Cykl „Teatr Niebywały” rozpoczął się 1 marca spektaklem „Blackbird” niezależnego Teatru TrzyRzecze z Białegostoku. Drugim niebywałym spektaklem był „Osad” Teatru Krzyk z Maszewa. Wzywający do buntu przeciw schematom!
Patroni medialni cyklu „Teatr Niebywały”