Na skrzydłach tańca. Jubileusz 70-lecia ZPiT Suwalszczyzna

23 października w Suwalskim Ośrodku Kultury powitaliśmy wyjątkowych gości, ludzi związanych z ZPiT Suwalszczyzna. Jeden z najstarszych zespołów folklorystycznych w kraju w tym roku obchodzi jubileusz 70-lecia. Podczas specjalnego koncertu przyznano odznaczenia osobom, które przez lata kultywowały tradycje Suwałk i regionu. Ze sceny płynęło wiele pięknych życzeń oraz słów uznania zespołowi, który od lat jest lokalnym symbolem tradycji.

Ważnym punktem wieczoru była również projekcja filmu pokazująca kulisy pracy ZPiT Suwalszczyzna. Zajrzeliśmy na próby taneczne i wokalne, posłuchaliśmy wypowiedzi członków zespołu. W ZPiT tańczą i śpiewają całe rodziny, a folklorystyczna tradycja przechodzi z pokolenia na pokolenie.

Po części oficjalnej, na scenie zobaczyliśmy członków Kapeli ZPiT Suwalszczyzna, Grupę Reprezentacyjną, Oldboy Squad i Grupę Dziecięcą. W programie koncertu jubileuszowego znalazł się reprezentatywny dla wieloletniej historii zespołu przekrój programów tanecznych. Zabrzmiały także tradycyjne pieśni. 

Zwieńczeniem tego wyjątkowego wieczoru był jubileuszowy tort w Patio, przy okazji kótrego można było zwiedzić wystawę dokumentującą pracę zespołu oraz wpisać się do kroniki ZPiT Suwalszczyzna.


Fot. Bogusław Wasilewski

Kategoria: Galerie