18.08.2022 | 2. Festiwal Filmowy Wajda na Nowo

Od 18 do 20 sierpnia 2022 r. odbył się w Suwałkach 2. Festiwal Filmowy Wajda na Nowo. Rozpoczęliśmy 18 sierpnia 2022 r. o godzinie 9.00 śniadaniami z dokumentem w Kawiarence Artystycznej SOK. Odbyły się projekcje filmów: „Bukolika” w reż. Karola Pałki, „Kometa” w reż. Adama Buki, „Blisko ziemi” w reż. Pauliny Sikory. Spotkanie poprowadziła Ajka Tarasow. Kolejnym punktem programu był wernisaż jubileuszowej wystawy plakatów “20 lat Wajda School” w Galerii Patio Suwalskiego Ośrodka Kultury. O godzinie 18.00 odbyło się oficjalne otwarcie Festiwalu, spotkanie z Feliksem Falkiem i Andrzejem Chyrą, projekcja nowel filmowych z filmu “Solidarność, solidarność…”: “Krótka historia jednej tablicy” w reż. Feliksa Falka, “Człowiek z nadziei” w reż. Andrzeja Wajdy oraz filmu “Komornik” w reż. Feliksa Falka. Na scenie wystąpili również Emilia Krakowska, Olgierd Łukaszewicz, a rozmowę z aktorami poprowadził dyrektor programowy Festiwalu Łukasz Maciejewski. Pierwszy dzień festiwalu zakończyła projekcja filmu “Brzezina” w reż. Andrzeja Wajdy.

Organizatorami Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo są Miasto Suwałki i Suwalski Ośrodek Kultury we współpracy z firmą Kreacja Pro Andrzej Pągowski i partnerstwie z Wajda School oraz Fundacją Rozwoju Podlaskiej Kinematografii Bardzo Dziki Wschód.

Sponsorzy: Bank BNP Paribas i ASPI – producent narzędzi dla branży drzewnej i meblarskiej.

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Suwałk.

Partner: Województwo Podlaskie, Centrum Kultury Filmowej im. A. Wajdy

Patronat medialny: TVP Kultura, TVP3 Białystok, Radio Nowy Świat, ChilliZET, Radio 5, Miesięcznik Kino, Gazeta Współczesna, Kurier Poranny, Dwutygodnik Suwalski oraz portale Niebywałe Suwałki, Suwałki24.pl, Suwałki.info i Kurier Suwalski.


Fot. Monika Stankiewicz / Kamil Jutkiewicz / Łucja Januszko

Kategoria: Galerie