20 lat UTW czyli obraz dwudziestolatków w krzywym zwierciadle

Seniorzy ze Stowarzyszenia UTW zapraszają na spektakl kabaretowo-teatralny w wykonaniu grupy Uniwersalni, występy taneczne zespołów Srebrne Pierwiosnki i Szase oraz recital zespołu wokalno-muzycznego Złota Jesień. Razem udowodnią, że dwadzieścia lat można mieć przez całe życie! Wstęp wolny!

Środa, 27.11.2019, godz. 17:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny

Widowisko zatytułowane “Dwudziestolatki to my – UTW w krzywym zwierciadle” miało swoją premierę 16 października podczas uroczystych obchodów jubileuszu 20-lecia Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku połączonego z inauguracją nowego roku akademickiego. Słuchacze, sympatycy i przyjaciele suwalskiego UTW mogli zobaczyć i usłyszeć zespoły współpracujące ze Stowarzyszeniem. Szanse na ponowne spotkanie z artystami będzie miała również szersza publiczność. W ostatnią środę listopada zobaczymy ich na dużej scenie Sali im. Andrzeja Wajdy.ZŁOTA JESIEŃ

Zespół koncertuje od 9 lat. Występował przed pacjentami Suwalskiego Szpitala, Hospicjum i podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej KALINA oraz w sanatoriach w Augustowie i Gołdapi, w suwalskich przedszkolach i szkołach. Uczestniczył w festiwalach i przeglądach pieśni patriotycznych oraz wielokrotnie w Ogólnopolskich Juwenaliach Trzeciego Wieku, zdobywając tam liczne wyróżnienia i nagrody. Występy „Złotej Jesieni” uatrakcyjniają suwalskie imprezy kulturalne takie jak: Jarmark Folkloru i Jarmark Kamedulski. Grupa reprezentowała Suwałki podczas Forum Dni Kultury Polskiej w Czerniachowsku w obwodzie kaliningradzkim w Rosji, gościnnie występowała w Mariampolu i Kaźlu Rudzie na Litwie. W bogatym repertuarze zespołu są pieśni patriotyczne, utwory sławiące uroki naszego kraju i Suwalszczyzny, przyśpiewki na ludową nutę oraz biesiadne i sentymentalne. Zespół pracuje pod kierunkiem Piotra Skowrońskiego.


SREBRNE PIERWIOSNKI

Zespół powstał przed trzema laty z inicjatywy sekcji Terapii Ruchem i Muzyką. Tworzą go seniorki w wieku 60+. Srebrne Pierwiosnki wielokrotnie prezentowały przed suwalską publicznością  tańce żydowski i dworski w przepięknych kostiumach z epoki własnego autorstwa. W 2017 roku z okazji Europejskiego Dnia Seniora brawurowo wykonały kankana – premierowy układ taneczny, bardzo ciepło przyjęty przez suwalczan. Wielkim sukcesem zespołu było odtworzenie oryginalnego stroju ludowego z okolic Suwałk z przełomu XIX i XX wieku, wg projektu Marii Lauryn, kierownika i choreografa zespołu, w którym to wykonał suitę tańców z pogranicza polsko-litewskiego. W 2018 i 2019 roku w ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę i 100. rocznicy wyzwolenia Suwałk Srebrne Pierwiosnki zaprezentowały piękną ludową suitę taneczną.


SZASE

Zespół Szase to najmłodsza formacja taneczna UTW, która powstała w 2018 roku. Grupa z wdziękiem prezentuje tańce towarzyskie na imprezach senioralnych i kulturalnych w Suwałkach i poza granicami naszego miasta, według pomysłu i nowoczesnej choreografii Mieczysławy Gajewskiej, kierownika zespołu. Członkowie zespołu tańczą tango, country, bluesa i makarenę, z powodzeniem porywając publiczność do wspólnej zabawy. Występy i inscenizacje teatralne „Szase” spotykają się z ciepłym przyjęciem suwalskiej publiczności i są nagradzane gromkimi brawami.


 UNIWERSALNI

To grupa teatralno-kabaretowa działająca od 2017 roku przy suwalskim UTW. Członkowie zespołu występy traktują jako swoistą terapię i metodę na poprawę samopoczucia, dobrą zabawę i intelektualną przygodę. Uniwersalni od lat występują przed koleżankami i kolegami na spotkaniach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Autorami oprawy artystycznej są: Barbara Grabowska, Bożena Maskowicz i Halina Gajdzińska. W ostatnich latach Uniwersalni wspólnie z zespołami Złota Jesień i Srebrne Pierwiosnki zaprezentowali przed publicznością na scenie w Suwalskiego Ośrodka Kultury wiele widowisk teatralnych, w tym spektakl “Odlotowy Dzień Seniora” z okazji Europejskiego Dnia Seniora, “Wędrówki muzyczne po kraju”  z regionalnymi piosenkami i ludowymi tańcami oraz teatralne widowisko historyczne „Dzisiaj ziemia wasza jest wolną” dla uczczenia 100. rocznicy niepodległości Polski i w hołdzie Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

 


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Archiwum