Irmina Liszkowska odniosła kolejny sukces z monodramem „Sonia Marmieładowa”. Aktorka Fabryki Monodramów prowadzonej w Suwalskim Ośrodku Kultury przez Jolantę Hinc-Mackiewicz zdobyła nagrodę w IX Tyskim Festiwalu Monodramów „Motyf”.
Do tyskiego konkursu zakwalifikowano 12 monodramów z całej Polski. Jury w składzie: prof. Bronisław Wrocławski z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi, dr Tomasz Grochoczyński, dziekan Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie i Paweł Drzewiecki, aktor i dyrektor Tyskiego Centrum Kultury, organizatora spotkań, doceniło sześć spektakli, zwracając uwagę na bardzo wysoki poziom prezentowanych monodramów.
Ostatecznie Grand Prix festiwalu otrzymał Szymon Majchrzak z Koszalina. Jury przyznało ponadto nagrody oraz wyróżnienia. Irmina Liszkowska znalazła się w trójce nagrodzonych. Aktorkę z Suwałk doceniono „za udaną próbę zmierzenia się z klasycznym materiałem literackim” w monodramie „Sonia Marmieładowa” opartym na motywach „Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego.
Listę wszystkich wyróżnionych spektakli można znaleźć TUTAJ >>>
Irmina oprócz nagrody otrzymała też nominację na Polonijny Festiwal Teatralny Dzieci i Młodzieży we Włocławku.

„SONIA MARMIEŁADOWA” wg „Zbrodni i Kary” Fiodora Dostojewskiego
Na scenie Irmina Liszkowska z Fabryki Monodramów
premiera spektaklu odbyła się 6 grudnia 2015 roku
Galeria zdjęć z premiery spektaklu >>> KLIKNIJ!
Spektakl na podstawie „ Zbrodni i Kary” Fiodora Dostojewskiego opowiada historię Soni – powiernicy głównego bohatera Rodiona Raskolnikowa. W tej „pannie niskiego prowadzenia” bohater odnajduje całe cierpienie świata, co powoduje, że zaczyna łączyć ich niezwykłe uczucie. Młoda, bo zaledwie 18-letnia aktorka z niezwykłą szczerością i dojrzałością przedstawia historię dziewczyny z dobrego domu, która dla dobra rodziny pozwala, by macocha wysłała ją na ulicę. Rzeczywistość carskiej Rosji jest podkreślona muzyką takich kompozytorów, jak: Czajkowski, Borodin, Szostakowicz. Przedstawienie jest próbą oddania uczuć tej drugoplanowej postaci powieści, która na zawsze wpisała się w kanony literatury pięknej.
Opracowania muzycznego spektaklu dokonał Jacek Sawicki, który wspomagał też reżyserkę Jolantę Hinc-Mackiewicz w przygotowaniu adaptacji scenariusza.
Ten spektakl pod prowokacyjnym tytułem „Zabiłeś tylko wesz?”* zdobył już dwie nagrody: II nagrodę za dojrzałość aktorską na XX Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych w Łomży na początku grudnia 2015 r. oraz II nagrodę w XII Ogólnopolskich spotkaniach z Monodramem o Złotą Podkowę Pegaza 10-12 grudnia ubiegłego roku.