Niespodzianka przed koncertem Ørganka. Zagra wyjątkowy zespół

Jedna z najciekawszych polskich formacji rockowych. Mistrzowsko miesza muzyczne gatunki pokazując, że w muzyce warto iść własną ścieżką. Świetni w vintage rocku i bluesie, śmiało sięgają po punk czy country, tworząc własny, świeży i niebanalny styl. Debiutancki album grupy zatrząsł polską sceną, druga płyta zdobyła dwa Fryderyki, a koncerty przyciągają tłumy. Mamy dla Was jeszcze jedną niespodziankę. Na scenie pojawi się jeszcze jeden zespół.

Piątek, 29.09.2017, godz. 20:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: NOWE CENY! 60/50 (ulgowe) zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

Wszystkich tych, którzy kupili bilety w starych cenach informujemy, że mogą dokonać zwrotu lub wymiany w kasie SOK. Więcej informacji: tel. (87) 563 85 18

Oprócz niższych cen biletów mamy dla Was jeszcze jedną świetną informację. Zanim na scenie pojawi się Ørganek, zagra zespół HLA 4 TRANSPLANT. To formacja ze specjalną misją.

HLA jest zespołem pop-rockowy, grającym własne utwory w aktualnych brzmieniach mieszczących się w mainstreamie polskiej muzyki. HLA to super muzyka, ale też bardzo ważna dla wszystkich MISJA!Grupa jest bowiem bojowym ramieniem Fundacji dla transplantacji Zostaw serce na ziemi, promującym przez muzykę i sztukę ideę transplantologii  jako metodę ratowania życia i zdrowia. HLA chce uświadamiać, uwrażliwiać i apelować do ludzi w różnym wieku i różnych profesji o rozpowszechnianie idei przeszczepów. Muzykom zależy, aby każdy zastanowił się nad tym, czy jest gotowy oddać kawałek siebie, czyli podzielić się swoim HLA! Human Leucocyte Antygen – właśnie to tajemnicze HLA – to indywidualny kod transplantacyjny.

Liderem i założycielem zespołu jest „człowiek-petarda”, czyli znany warszawski kardiochirurg dr Zygmunt Kaliciński, muzyk amator, producent muzyczny zespołu, założyciel Fundacji dla transplantacji Zostaw serce na ziemi. Za stronę wokalną formacji odpowiada Marysia Gracka, która swoją pasję do muzyki odkrywała w Studio Buffo. W chórku wspiera ją Agata Matulka.  Na gitarze basowe gra Krzysztof Jaworski, Adam Marcinkowski opanowuje instrumenty klawiszowe, a na gitarze elektrycznej „wymiata” Max Fox.


ØRGANEK Fot. Mikołaj Rutkowski

Formacja ØRGANEK powstała w roku 2013 z inicjatywy jej lidera, Tomasza Organka, początkowo jako Power Trio. Rok później do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec, Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album pt.”Głupi”, który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Mateusz Trójki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im.Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015). W latach 2014-2016 kwartet dał ponad dwieście koncertów w Polsce i zagranicą, czym zbudował sobie świadomą i wymagającą publiczność, dzięki której album pt. „Głupi” uzyskał status Platynowej Płyty.

Obecnie zespół podczas koncertów na żywo prezentuje materiał z drugiego albumu pt. „Czarna Madonna”. Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu pt.”Głupi”, a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. ØRGANEK po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX w ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. W warstwie tekstowej ØRGANEK zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy nowego albumu formacji. „Czarna Madonna” otrzymał Fryderyka 2017 w kategorii Album Roku Rock, a pochodzący z płyty singiel „Mississipi w ogniu”- w kategorii Utwór Roku. Mroczny, nieskrępowany, ekspresyjny charakter koncertów przyciąga liczną publiczność. Po „Głupim”, album „Czarna Madonna” to zaproszenie do następnych spotkań.

Tomasz Organek – pochodzący z Raczek gitarzysta i wokalista, kompozytor i autor tekstów. Absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współzałożyciel toruńskiej grupy SOFA, z którą nagrał świetnie przyjęte trzy studyjne albumy i zdobył Fryderyka 2006 w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Od 2013 roku tworzy w ramach projektu ØRGANEK. Od 2014 roku występuje w projekcie Męskie Granie, od 2016 jako szef muzyczny Męskie Granie Orkiestra. Jest honorowym Ambasadorem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.


Pięć wydarzeń na piąte urodziny SOK-u
W listopadzie 2017 roku minie pięć lat od powołania Suwalskiego Ośrodka Kultury. Z okazji tego pierwszego jubileuszu zapraszamy na pięć spotkań ze sztuką w różnych odsłonach – zawsze z artystami związanymi z Suwalszczyzną i regionem w roli głównej. SPRAWDŹ CO PROPONUJEMY >>



Honorowy patronat

Partner

Sponsorzy

Mecenas smaku

Patroni medialni


Opublikowano