Slam z nagrodami podczas Stachuriady

W slam artystyczny połączone zostały slam poetycki i slam w stylu wolnym, czyli przewidziane dwuwarstwowe działanie slamowe w ramach I Suwalskiej Stachuriady. Jeszcze można zgłaszać się do udziału i powalczyć o cenne nagrody.

Piątek, 29.11, godz. 19:30
patio SOK

I Suwalska Stachuriada ’13 – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Czym jest slam? Cytując za Wikipedią to „publiczna rywalizacja poetów-performerów. Każdy uczestnik ma 3 minuty na zaprezentowanie swojego utworu. Używanie rekwizytów bądź instrumentów jest zabronione. Jury wybierane jest spośród publiczności. Zwycięzcy otrzymują nagrody pieniężne”.

slam
Na potrzeby Stachuriady modyfikujemy oficjalną formułę… Początkowo planowaliśmy rozbicie na dwie części, ale ostatecznie w czasie I Suwalskiej Stachuriady odbędzie się jeden slam – SLAM ARTYSTYCZNY

To dobra wiadomość, bowiem jedynym ograniczeniem będzie, dla wszystkich którzy zechcą zaprezentować swoją twórczość, czas. Treść maksymalnie 4-minutowego występu może być całkowicie improwizowana lub zaplanowana. Można używać rekwizytów i instrumentów, które nie wymagają dużych komplikacji przy instalowaniu ich na scenie (np. pełny zestaw perkusyjny) – do dyspozycji uczestników slamu jest jeden mikrofon dynamiczny i jeden pojemnościowy dla instrumentu, ewentualnie wejście jack na scenie do podłączenia instrumentu elektronicznego. Dozwolone używanie efektów takich jak delay, looper, reverb etc. Jeżeli chodzi o instrumenty mogą to być np.: bębenki, tarki, szklanki i kieliszki, gitary, piły gwizdki i wuwuzele, gliniane ptaszki, a nawet dziecięce zabawki.

Slam gwarantuje całkowitą wolność słowa. Z uwagi na możliwość używania wulgaryzmów – wstęp i udział od 16 lat.

Slam jest przeznaczony dla artystów odważnych, takich, którzy nie obawiają się że zostaną wygwizdani – widzowie nie są zobowiązani do zachowania bibliotecznej ciszy, a wręcz zachęcamy, aby reagowali żywo. Mizerię i słabiznę nagradza się zatem gwizdami czy buczeniem, a zachwyt wyrazić można wizgiem, piskiem czy brawami. Warto jednak pamiętać, że jakość dla każdego znaczy coś innego, więc nie każde wygwizdane wystąpienie jest słabe, podobnie jak nie każde wywołujące burzę oklasków doskonałe.

Dla najlepszych przewidziane są natomiast nagrody:

– praca Wojciecha Kostiuka – więcej o artyście
– praca malarska Jerzego Stachury „Juniora” – więcej o artyście
– komplet dzieł zebranych Edwarda Stachury ufundowany przez właściciela wydawnictwa C&T Pawła Marszałka
– praca białoruskiej artystki Walentyny Szoba

Na Slam można zgłaszać się do 28 listopada pod adresem pawel.bydelski@soksuwalki.eu. Ilość miejsc ograniczona.

Patronami medialnymi I Suwalskiej Stachuriady są:

gsn1niebywale3radio5ioleckodwutygodnik

Bez nazwy-3


Opublikowano