Muzyczny spektakl familijny „Pchła Szachrajka” Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Barwa opowieść o psotnej pchełce rozbawi młodszych i starszych.
Spektakl „Pchła Szachrajka”
Wtorek, 8.04, godz. 9:00
Środa, 9.04, godz. 9:00 i 11:30
Duża Scena, ul. Papieża Jana Pawła II 5
SPEKTAKL ODWOŁANY!
Chcecie bajki? Oto bajka: Była sobie Pchła Szachrajka. Tak zaczyna się barwna opowieść o małej Pchle, znanej ze swych zwariowanych psot. Jej żarty i gałgaństwa już od ponad 50 lat bawią zarówno dzieci, jak i dorosłych. „Pchła Szachrajka” to muzyczny spektakl familijny na podstawie przezabawnej wierszowanej historyjki mistrza Jana Brzechwy o sprytnej pchełce, która wiecznie wszystkim robiła psikusy.
Oszukiwała w kasynie, wyjadała krem z rurek w cukierni, uczyła pewną panią języka pcheł zamiast angielskiego. Rezolutna Szachrajka stale miała głowę pełną pomysłów. Czy najlepszych? Jakie były tego konsekwencje? Przyjdźcie i przekonajcie się sami, do czego zdolna jest rezolutna pchełka.
Pełna dowcipu i komizmu słownego „Pchła Szachrajka” zaliczana jest do klasyki literatury dziecięcej, ma również za sobą głęboką teatralną tradycję. Spektakl Teatru Muzycznego w Gdyni wyróżnia spora obsada, specjalnie napisane piosenki, a przede wszystkim bajkowe i bajecznie kolorowe kostiumy. Największe wrażenie robią „żywe meble”, imponujący słoń (z animowanymi uszami i trąbą) oraz przyjaciele Pchły: mucha, komar, szerszeń, pająk, czy niesamowita dżdżownica.
„Pchła Szachrajka” to bajka kompletna – pomysłowo zainscenizowana, świetnie zaśpiewana i zatańczona, a do tego bezpretensjonalna. Gwarantowana przygoda dla całej rodziny.
Fot. Piotr Manasterski
Media o spektaklu:
„Pchła Szachrajka potrafi oczarować dziecięcą i dorosłą publiczność.” (Dziennik Bałtycki)
„Dorośli bawią się jak dzieci, scenografia bywa kostiumem, a widzowie – aktorami…” (Gazeta Wyborcza)
„Jeśli poziom spektaklu dla dzieci mierzyć stopniem fascynacji małych widzów i liczbą promiennych uśmiechów dorosłych, to „Pchła Szachrajka” Teatru Muzycznego w Gdyni musi dostać bardzo wysoką notę.” (kultura.trojmiasto.pl)