Aktorka SOK zdobyła kolejną nagrodę

JOANNA LEWOC za monodram “Trzymając się za ręce” w reżyserii Mirosławy Krymskiej, instruktorki Suwalskiego Ośrodka Kultury, zdobyła Brązową IGŁĘ podczas XI Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Małych w Ostrołęce.

To kolejna już nagroda za ten spektakl. W maju 2015 roku Joanna Lewoc została doceniona (tytuł laureata i wyróżnienie) jako reprezentantka województwa podlaskiego podczas eliminacji 60. Ogólnopolskiego Konkursu  Recytatorskiego w Białymstoku. Monodram został natomiast wówczas nominowany do Finału OKR w kategorii teatrów jednego aktora “Sam na scenie ” w Słupsku.

Pegaz2014_Joanna_Lewoc_Trzymajac_sie_za_rece-page-001


Joanna Lewoc – tegoroczna maturzystka i już studentka Uniwersytetu Warszawskiego jest od 12 lat związana z pracownią teatralną prowadzoną przez Mirosławę Krymską w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wraz z Teatrem MIKRUS , a później Teatrem Form Czarno- Białych PLAMA zrealizowała kilkanaście spektakli. Utalentowana i nagradzana recytatorka.


 

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych IGŁA 2015 w Ostrołęce

Tym razem do rywalizacji o Złotą, Srebrną i Brązową IGŁĘ stanęły “teatry małe” i aktorzy prezentujący swoje monodramy.

Jurorami w tym roku byli: Magdalena Waligórska – aktorka teatralna i filmowa, Wojciech Solarz – aktor teatralny i filmowy, Jan Zdziarski – Zarząd Główny Kultury Teatralnej. W Festiwalu wzięły udział: zespoły teatralne skupiające młodzież w wieku 16-25 lat i wykonawcy indywidualni w kategorii monodram – do 30 roku życia.

Celem Festiwalu była konfrontacja teatrów młodzieżowych, które poprzez spektakle mówią o problemach ludzi młodych i współczesnego świata. IGŁA 2015 była próbą przybliżenia szerokiej publiczności teatrów młodego pokolenia. Festiwal miał charakter spotkań konkursowych zespołów teatralnych małych form w kategoriach: teatr dramatyczny, teatr wizji, ruchu i inne.

Organizatorem festiwalu było Ostrołęckie Centrum Kultury i Oddział Okręgowy Towarzystwa Kultury Teatralnej.

Kategoria: Archiwum