Aktorki Teatru Efemerycznego odniosły sukces w Białymstoku. W nagrodę pojadą na finały ogólnopolskie

Kolejny sukces odniosły podopieczne Jolanty Hinc-Mackiewicz z Teatru Efemerycznego i Fabryki Monodramów. Zofia Antonina Mackiewicz oraz Martyna Kleszczewska zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach podczas eliminacji wojewódzkich 62. Konkursu Recytatorskiego.

Zofia Antonina Mackiewicz okazała się najlepsza w kategorii “Wywiedzione ze słowa”, a Martyna Kleszczewska wygrała w kategorii Teatru Jednego Aktora. Obie aktorki Teatru Efemerycznego uzyskały też nominacje na finały ogólnopolskie 62. Konkursu Recytatorskiego.

Martyna Kleszczewska ze swoim monodramem “Zabrali mnie w nocnej koszuli na Sybir” w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz pojedzie na Turniej Teatru Jednego Aktora “Sam na scenie” w Słupsku (15-18.06.2017). Z kolei Zofia Antonina Mackiewicz będzie reprezentowała Suwalski Ośrodek Kultury w Turnieju “Wywiedzione ze słowa” w Ostrołęce (21-24.06.2017).

Eliminacje wojewódzkie odbyły się 28 kwietnia 2017 roku w Białymstoku. Wystartowali w niej także dwaj inni reprezentanci SOK: Agata Gulbierz w kategorii poezja śpiewana (podopieczna Wiesława Jarmoca) oraz Kacper Rydzewski w kategorii recytacji (podopieczny Jolanty Hinc-Mackiewicz).

Protokół z eliminacji wojewódzkich 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Kategoria: Archiwum