Alicja Majewska i po prostu “Żyć się chce”

W 2016 roku Alicja Majewska wydała album “Wszystko może się stać” i… stało się. Po trzech latach ukazała się kolejna płyta ikony polskiej piosenki. “Żyć się chce” ze świetną muzyką Włodzimierza Korcza, poetyckimi tekstami m.in. A. Andrusa, A.Sikorowskiego i W. Młynarskiego spojonymi wyjątkowym głosem wokalistki. Na żywo w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Wtorek, 28.1.2020, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 119/99/79 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
organizator: YEA Sp. z o.o.

Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to jak zwykle wydarzenie dużego kalibru. Dwa i pół roku po płycie „Wszystko może się stać” ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją nagrań. W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak cytując fragment pieśni tytułowej: „rzeczy tylko dwie są trwałe – radość i ból istnienia”.

Jak tłumaczy sama artystka: „drugi Żagiel już nie powstanie”, ale podejście do repertuaru zawsze jest u niej podobne. To ogromna uczciwość wobec słuchacza i dbałość o jak najwyższą jakość muzyczną i literacką. Tym razem do tradycyjnie wykwintnych kompozycji Włodzimierza Korcza napisali teksty znakomici autorzy – Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Tomasz Misiak, Artur Andrus. Wykorzystano też „wyjęty z szuflady” tekst Wojciecha Młynarskiego sprzed kilkunastu lat. Nikt nie zinterpretowałby tych utworów lepiej od Majewskiej – trafniej, z większym wyczuciem i klasą.

***

Swoją karierę wokalną Alicja Majewska rozpoczęła w znanej formacji muzycznej Partita. Już w 1974 roku zdecydowała się jednak na działalność solową. Jest jedną z ikon polskiej piosenki, a jej przeboje-pomniki, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom” znane są i śpiewane od wielu lat, także przez najmłodszych na najróżniejszych konkursach, przeglądach i festiwalach. W 2019 roku, 3 lata po albumie “Wszystko się może stać”, ukazała się jej najnowsza płyta pt. “Żyć się chce”. Na stale współpracuje z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem, autorem muzyki do większości jej piosenek.


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Archiwum