ART-PLAST może dostać dofinansowanie. Głosuj!

Familijne plenerowe spotkania ze sztuką ART-PLAST mają szansę na dofinansowanie z Banku Zachodniego WBK. Do 6 września możecie pomóc swoimi głosami.

ART-PLAST otrzymał już grant w ramach II edycji konkursu “Tu mieszkam, tu zmieniam”. Teraz ma szansę na dodatkowe dofinansowanie.

Aby zagłosować na organizowane przez Suwalski Ośrodek Kultury plenerowe spotkania ze sztuką ART-PLAST (prowadzenie Halina Mackiewicz), wystarczy wejść na stronę www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/granty/glosowanie.html, odnaleźć projekt i kliknąć “WYBIERAM”.

O ART-PLAST:
Projekt będzie polegał na cyklicznych spotkaniach artystycznych, odbywających się raz w miesiącu, od wiosny do jesieni, w przestrzeni miejskiej Suwałk. Spotkania będą miały charakter rodzinny, wielopokoleniowy (będą skierowane do dzieci, młodzieży, rodziców, opiekunów). Wyjście ze sztuką w przestrzeń publiczną Suwałk wpłynie pozytywnie na: – wykorzystanie przestrzeni miejskiej, która stanowi jedną z największych jego wartości, jako dobra wspólnego, miejsca kontaktu z kulturą, – interakcje między obcymi sobie ludźmi i między pokoleniami, wzajemne poznanie siebie (wspólne zabawy i gry jednoczą społeczność lokalną), – przygotowanie mieszkańców miasta do odbioru współczesnej sztuki oraz aktywnego uczestnictwa w kulturze. Spotkania będą realizowane przez instruktorów SOK, przy udziale młodzieży skupionej przy SOK- grupy teatralnej Mikrus i teatru Form Czarno-Białych PLAMA. Każde spotkanie będzie miało określoną tematykę, wokół której będą realizowane działania twórcze i etiuda teatralna.

Ostatnie spotkanie z cyklu ART-PLAST (28.08.2015):

Fot. Halina Mackiewicz

Kolejne spotkanie z cyklu ART-PLAST już 19 września podczas Festiwalu Fantastyki!

Kategoria: Archiwum