Art-Plast: Zielone oczy wilka

Tematem sierpniowego spotkania z cyklu Art-Plast będą wilki. Te niebezpieczne, ale piękne zwierzęta, na pewno dostarczą uczestnikom warsztatów wielu inspiracji. Przybywajcie całymi watahami… To znaczy rodzinami.

familijne plenerowe spotkanie ze sztuką
Sobota, 26.08.2017, godz. 11:00-13:00
plac Marii Konopnickiej

wstęp wolny, prowadzenie: Halina Mackiewicz

Tym razem Halina Mackiewicz zaprasza na spotkanie z wilkami w środku Suwałk. Na placu Marii Konopnickiej uczestnicy spotkania będą mogli odkryć całe piękno tych zachwycających zwierząt.

Temat przewodni wakacyjnego, plenerowego spotkania ze sztuką jest tylko pretekstem do tego, aby wysilić swoją wyobraźnię i spróbować zobaczyć w oczach wilka odbicie piękna natury. Zapraszamy do poszukiwania i odkrywania w sobie echa leśnych ludzi. Wilk był ulubionym tematem malarskim Alfreda Wierusza-Kowalskiego. Artysta najczęściej przedstawiał go jako samotnika, ale także jako uczestnika grupowej napaści na konie i ludzi. Dzisiaj wiemy, że to dzikie zwierzę nie jest takie straszne. Zamysłem organizatora tego spotkania jest, abyście Państwo mogli wyobrazić sobie, co odbija się w oczach wilka. Każdy uczestnik otrzyma wcześniej przygotowane szablony z głową wilka. Na tych pustych szablonach każdy będzie mógł narysować, namalować lub nakleić  opowieści o tym, co widzą lub co widziały ZIELONE OCZY WILKA. Zapraszamy dzieci z rodzinami i osoby poszukujące nowych estetycznych wrażeń.

Halina Mackiewicz


Kategoria: Archiwum, Dedal