Artystyczne Soboty z SOK-iem: SUSZ

Inspiruje ich Bach, Nirvana, Zorn i tradycja suwalska. Za nimi debiut w audycji Piotra Kaczkowskiego i pierwsza płyta. Jesienią wyruszają w trasę koncertową, odwiedzą m.in. w Kraków, Warszawę i Gdańsk. Wcześniej, w ostatnią lipcową sobotę, zagrają w Suwałkach. 

Artystyczne Soboty z SOK-iem
SUSZ

Sobota, 30.07.2016, godz. 20:00
plac Marii Konopnickiej

wstęp wolny

SUSZ to pięcioro muzyków pochodzących z zupełnie różnych dźwiękowych światów. Dzięki temu w ich kompozycjach przeplatają się wpływy muzyki rockowej, awangardowej, a także folkowej i klasycznej. W sferze tekstowej punktem wyjścia stały się wiersze rosyjskiej poetki Mariny Cwietajewej, obecnie zespół sięga także po teksty innych autorów.

Sami o sobie mówią: Wywodzimy się z różnych światów muzycznych: rocka, jazzu, muzyki alternatywnej i tradycyjnej. Poprzez łączenie różnych gatunków muzycznych poszukujemy własnego brzmienia. W warstwie tekstowej inspiruje nas poezja. Na naszej pierwszej promocyjnej płycie śpiewamy teksty rosyjskiej poetki Mariny Cwietajewej. W przyszłości chcielibyśmy wykorzystywać różne teksty poetyckie.

Na antenie radia, i to od razu u Piotra Kaczkowskiego w audycji Minimax w Trójce, zespół zadebiutował 15 maja 2016 r.  utworem “Zamawiam cię”. Zapraszamy do wysłuchania fragmentu audycji.

SUSZ tworzą:
Monika Rudowicz – śpiew,
Magdalena Sowul
– klarnety, śpiew,
Jan Czerniecki
– gitara,
Adam Pogorzelski
– klarnet,
Zygmunt „Zymek” Szulc – perkusja.

Więcej o zespole na www.susz.eu
Posłuchaj zespołu na susz.bandcamp.com


KOLEJNE ARTYSTYCZNE SOBOTY Z SOK-iem 2016

 Artystyczne_Soboty_2016

Kategoria: Archiwum