ASPI sponsorem działań i partnerem SOK

W czwartek, 29 grudnia 2022 roku, dr Ignacy Ołów, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury i Piotr Szyszkowski, prezes zarządu suwalskiej spółki ASPI – producenta narzędzi dla branży drzewnej i meblarskiej, podpisali porozumienie o partnerstwie w realizacji projektów kulturalnych przez SOK.


To już kolejny rok, kiedy Suwalski Ośrodek Kultury ma możliwość partnerskiej realizacji projektów, przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców. Spółka ASPI po raz kolejny towarzyszyć będzie Suwalskiemu Ośrodkowi Kultury przy realizacji ważnych wydarzeń kulturalnych.

W 2023 roku spółka ASPI obejmie mecenatem takie flagowe imprezy Suwalskiego Ośrodka Kultury jak: Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży “Wigraszek”, Suwałki Blues Festival, Jarmark Kamedulski, Festiwal Filmowy Wajda na Nowo oraz Międzynarodowe Spotkania z Monodramem “O Złotą Podkowę Pegaza”. Wsparcie ASPI umożliwi realizację działań artystycznych o zasięgu ponadlokalnym i międzynarodowym, w szczególności tych skierowanych do dzieci i młodzieży. Suwalska firma ASPI– Mecenas Kultury Suwałk – podkreśla, że stawia na rozwój młodych talentów oraz zaznacza istotną rolę uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych przez dzieci i młodzież.

Piotr Szyszkowski, prezes zarządu Spółki ASPI wyraził chęć współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury również w kolejnych latach. Wsparcie w trudnych finansowo czasach umożliwi utrzymanie poziomu realizacji wpisanych już od wielu lat w kalendarz miasta wydarzeń i festiwali organizowanych przez SOK.

ASPI to rodzinna firma Alicji, Stanisława, Piotra i Izabeli Szyszkowskich. Ma wieloletnią tradycję produkcji profesjonalnych narzędzi do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych dla branży drzewnej i meblarskiej w kraju i za granicą. Spółka kontynuuje ponad 30-letnią działalność firm grupy GASS/GASSTECH. W 2019 roku spółce przyznano zaszczytny tytuł Mecenasa Kultury Suwałk. 

Suwalski Ośrodek Kultury jest największą instytucją kultury na Suwalszczyźnie oraz nowoczesnym centrum życia kulturalnego Suwałk i regionu. Prowadzi zróżnicowaną działalność kulturalną, ułatwiając mieszkańcom kontakt ze sztuką i rozwijając ich ekspresję twórczą i kreatywność. Sceny SOK goszczą światowej sławy artystów. Ośrodek jest także organizatorem wydarzeń kulturalnych, poświęconych teatrowi czy filmowi, adresowanych do ambitnych odbiorców. Dzięki takim działaniom Suwałki są rozpoznawalnym ośrodkiem kulturalnym w regionie i Polsce.


Fot. Kamil Jutkiewicz

Kategoria: Aktualności