AUKSO 2018: Recital Krzysztofa Kobylińskiego

Spotkanie z kompozytorem i pianistą działającym na styku muzyki jazzowej, elektronicznej, ilustracyjnej oraz szeroko pojętych form etno-folkowych. Kobyliński ma w swoim dorobku wiele sesji nagraniowych z muzykami z Polski, Europy, Izraela i Ameryki, działa jako producent w Centrum Kultury Jazovia, jest także organizatorem PalmJazz Festiwalu w Gliwicach na Górnym Śląsku.

Czwartek, 2.08.2018, godz. 20.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 30 zł (normalne), 20 zł (ulgowe) KUP TERAZ >> lub w kasie SOK 
Beneficjenci Programu „Suwalska Rodzina Plus” mają prawo do nabycia biletu z 50% ulgą. Szczegóły >>

Sprawdź szczegółowy program XIX Letniej Filharmonii AUKSO Wigry 2018 >>

Krzysztof Kobyliński, Dyrektor KK Pearls, kompozytor, aranżer i pianista o orientacji jazzowo-klasyczno-etnicznej. Autor kilkudziesięciu albumów i wersji koncertowych projektów, w których oprócz zespołu KK Pearls i Orkiestry Aukso brali udział Bill Evans, Erik Truffaz , Randy Brecker, Stanisław Soyka, Hanna Banaszak i wielu innych. Jego utwory wykonywali na koncertach m.in. Branford Marsalis i Roby Lakatos. Grał i gra ze swoimi różnymi projektami w takich miejscach,festiwalach i krajach jak: London Jazz Festival, Montreal Jazz Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Jazz na Starówce, koreanski Jarasum Jazz Festival, Porgy&Bess w Wiedniu, Duc Des Lombards w Paryżu, Brucknerhose w Linz, Czechach, Słowacji, na Węgrzech i Ukrainie, w Niemczech, Francji, Moldawii, Rosji, Luksemburgu, Anglii.

Krzysztof Kobyliński jest jedynym Europejczykiem zaangażowanym do nowojorskiej agencji Dogandpony Industries do której należą tacy artyści jak Antonio Sanchezez, Joey Calderazzo i wielu innych. Twórca festiwali PalmJazz i Filharmonia, a także pomysłodawca, kreator i fundator Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach. Z wykształcenia mgr inżynier informatyki. Więcej >> 


Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN_z_paskiem_logo

Kategoria: Archiwum