Białostocki Teatr Lalek w “Mikrokosmosie”. Jeden dzień z owadami…

Znakomity spektakl “Mikrokosmos. Kompozycje” Białostockiego Teatru Lalek rozpoczął XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Młodzieży WIGRASZEK 2014.

“Mikrokosmos. Kompozycje” to poetycka opowieść o świecie w skali mikro. Jeden dzień z życia owadów. Mucha w sieci Pająka, atakujący Komar, obżarty Robak i uczuciowe Motyle.

Słów brak, ciemna scena, światła tylko odrobina. Ale jakież tu trwa życie! Wszystko aż pulsuje, szemrze, walczy o przetrwanie, potrafi się rozmarzyć. Wejście w świat owadów to miła wyprawa w głąb własnej wyobraźni. Napotkamy tu całą paradę owadów, mających swoje codzienne rytuały, jak ludzie.

Flegmatyczne i marudne bączki w śmiesznych kaskach motocyklowych i spadających okularach. Wojownicze mrówki, zwarte, gotowe na wszystko. Motyle senne i rozmarzone. Budzący respekt pająk. Śmiech, pot i łzy. Ktoś jest na dnie rozpaczy, ktoś w euforii. Jak w życiu. Nie pada tu ani jedno słowo, ale w zamian mamy mnóstwo rozmaitych dźwięków – coś szeleści, posapuje, chrząka, popiskuje. Warto zobaczyć, warto usłyszeć.

Kategoria: Galerie