BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY| KONCERT OTWARCIA 16. Suwałki Blues Festival

Myślami jesteśmy już na początku wakacji, 6 lipca 2023 zapraszamy na koncert otwarcia 16. Suwałki Blues Festival. Święto bluesa w Suwałkach otworzy Mrozu, zdobywca wielu muzycznych nagród, twórca przebojów takich jak „Złoto” czy “Jak nie my to kto” w repertuarze specjalnie dobranym na tegoroczną edycję festiwalu. Bilety już w sprzedaży!

 6.07.2023, godzina 19.00

Suwałki Arena, ul. Zarzecze 26

nienumerowane miejsca stojące na płycie, dostępna ograniczona ilość miejsc siedzących, bez rezerwacji miejsc

bilety 100 zł: strona SOK >>>KUP TERAZ , kupbilecik.pl, ebilet.pl, bilety24.pl.

Pierwszy weekend lipca w Suwałkach to święto bluesa. W tym roku na koncercie otwarcia zaprezentuje się Mrozu. Pierwszy dzień Festiwalu odbędzie się w Suwałki Arenie na ul. Zarzecze 26.

Koncert poprowadzi niezastąpiony Jan Chojnacki. Support zapewni zespół The Brew (UK).

 

 

 

 

 

 


Mrozu to producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów swoich utworów. Zdobywca wielu muzycznych nagród, twórca przebojów takich jak „Złoto” czy “Jak nie my to kto”. W 2014 roku Mrozu pokazał się jako ukształtowany artysta, który – platynową już – płytą “Rollercoaster” udowodnił, że wciąż ma talent do pisania chwytliwych piosenek. “Nic do stracenia”, z tego albumu okazał się najczęściej graną piosenką w radiach w 2014 roku.
 
W pracy nad albumem “Zew” poszedł o krok dalej, zdecydowanie ugruntowując swoją muzyczną tożsamość. Płyta pokazała, że artysta cały czas się rozwija i z pewnością mile zaskoczył fanów. Kolejny krążek „Aura” bardzo szybko pokrył się złotem i przyniósł artyście kolejne nominacje do Fryderyków.
 
Można śmiało powiedzieć, że jego największym sukcesem jest ostatni album „Złote bloki” z kwietnia 2022 roku, który w zaledwie 8 miesięcy po premierze pokrył się platyną. Z tego albumu pochodzą radiowe przeboje jak np. „Złoto” czy „Za daleko” i to ten album otworzył mu bramę do największych scen festiwalowych oraz wyprzedanych tras klubowych.
 
Koncerty Mroza, to niezwykłe muzyczne widowisko i energetyczna dawka szaleństwa, zarówno na scenie, jak i pod nią. Artysta i jego zespół wyróżniają się znakomitą dbałością o każdy muzyczny i wizualny szczegół, która potrafi wzbudzić podziw wśród zgromadzonej na koncercie publiczności.

Skład zespołu:
  • Mrozu – wokalista
  • Jerzy Markuszewski – bębny
  • Piotr Lewańczyk – bas
  • Bogusz Wekka – perkusjonalia
  • Artur Twarowski – gitara
  • Przemysław Kostrzewa – trąbka
  • Michał Szafraniec – saksofon
  • Adam Bieranowski – piano

Adres strony zespół: https://www.facebook.com/MrozuFB
THE BREW (UK)                 
Zostali wybrani „najlepszym zespołem” 2006/7 przez magazyn „It’s Only Rock & Roll” (magazyn fanklubu Rolling Stones). Zespół został opisany przez krytyka rockowego Michaela Arensa jako tworzący „nieskazitelny rock” z „odrobiną psychodelii” , a krytyk RockTimes, Joachim „Joe” Brookes, opisał go jako „ pomost między latami sześćdziesiątymi a siedemdziesiątymi”.

To trio z Wielkiej Brytanii, którego twórczość opiera się na gatunkach związanych z klasycznym rockiem. Filarem zespołu są nieprawdopodobnie uzdolnieni młodzi muzycy śpiewający gitarzysta Jason  Barwick i Kurt Smith – perkusja. Na gitarze basowej gra Tim Smith , prywatnie  ojciec Kurta. Zespół w całej Europie przyciąga rzesze fanów występując w klubach i na największych festiwalach rockowych. Przejawem uznania są czołowe miejsca w różnego rodzaju rankingach. W Polsce wystąpili wielokrotnie w tym na festiwalu Woodstock w Kostrzynie.

THE BREW to zespół koncertowy, który emanuje ze sceny niezwykłą magią klasycznego rocka. Swoimi występami odkrywa świat radości z grania na żywo i kontaktu z publicznością, przypominając czasy Led Zeppelin i Hendrixa. Koncert THE BREW to po prostu pozycja obowiązkowa w kalendarzu rock fana.

Skład:
Jason Barwick – gitara, śpiew
Tim Smith – gitara basowa, śpiew
Kurtis Smith – perkusja

Strona:
https://www.the-brew.net/
https://www.facebook.com/thebrewofficial/?locale=pl_PL


SUWAŁKI BLUES FESTIVAL to jeden z największych festiwali bluesowych w kraju – wydarzenie muzyczne, które zarówno publiczność, jak i zapraszani artyści oceniają bardzo wysoko pod względem artystycznym i organizacyjnym. Niesamowita atmosfera, koncerty plenerowe, muzyka  na kameralnych scenach w centrum miasta, śniadania bluesowe i wieczorne koncerty klubowe połączone z jam sessions – wszystko to sprawia, że przez minione piętnaście lat Suwałki zdobyły mocną pozycję w kalendarzach fanów dobrej muzyki.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w roku 2008. Już w 2010 r. w trzydniowej imprezie uczestniczyło 10.000 osób, a na scenach wystąpiło 130. artystów wchodzących w skład ponad 30 zespołów. Ostatnie edycje powtórzyły sukces poprzednich, ugruntowując opinię największego i najważniejszego plenerowego festiwalu bluesowego w Polsce. SBF zawsze bogaty program artystyczny. Corocznie na festiwalu występuje łącznie około 200 muzyków z Polski, Europy i świata.

Organizatorzy:
 
Patronat honorowy:
 
 
Sponsorzy:
 
 
Patronat medialny:
 
 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją 

Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Kategoria: Wydarzenia nadchodzące