Blues & Boogie live na Dużej Scenie SOK

SCHROETER & BREITFELDER TRIO (DE)
Niedziela 23.11, godz. 19.00
Duża Scena SOK, ul. Jana Pawła II 5

Zwycięzcy największego światowego bluesowego konkursu – “International Blues Challenge” w Memphis, Tennessee (USA) zagrają w Suwałkach.

Bilety: 30 zł w kasie SOK i na bilety.soksuwalki.eu. Obowiązuje Karta „Suwalska RODZINA PLUS”

image

Pianista Georg Schroeter i harmonijkarz Marc Breitfelder grają ze sobą od ponad 20 lat. Pochodzący z Kiel muzycy koncertują zarówno w rodzinnych Niemczech i Europie, jak w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam, w Memphis w stanie Tennessee w lutym 2011, wygrali największy światowy konkurs bluesowy – International Blues Challenge. W grudniu tegoż roku otrzymali Deutsche Rock & Pop Preis w aż siedmiu kategoriach, zaś dwa lata później Georg Schoeter został wyróżniony nagrodą German Blues Award dla najlepszego pianisty.

_WIL8915_WIL8620

Choć sławę zdobyli jako duet, od niedawna występują w trio, które dopełnia perkusista Eike Schröder. Ich muzyka to w głównej części blues, uzupełniony pokrewnymi stylami jak Rock’n’Roll, Rhythm’n’Blues i Boogie Woogie. Marc Breitfelder jest uznanym w świecie wirtuozem harmonijki, na której gra stworzoną przez siebie specjalną techniką. Georg Schroeter jest mistrzem przelewania uczuć i emocji na klawiaturę fortepianu, a jego bluesowy głos o charakterystycznej chrypce ujmuje każdą publiczność.

Skład zespołu:
Georg Schroeter – piano, śpiew
Marc Breitfelder – harmonijka
Eike Schröder – perkusja

Kategoria: Archiwum