Blues prosto z USA w listopadzie w SOK

Do SBF 2017 zostało jeszcze sporo czasu, ale dla stęsknionych mamy bluesową gratkę już teraz – koncert “królowej Bale Street”,  Shaun Booker i laureata nagrody dla najlepszego gitarzysty International Blues Challenge – Jonna Del Toro Richardsona, który w Suwałkach zastąpi Seana Carneya.

Sean Carney Band & Shaun Booker (USA)
Niedziela, 27.11.2016, godz. 19:00

Sala im. A. Wajdy, SOK, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 10 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Koncert w ramach w ramach współpracy z Agencją Delta i kwartalnikiem Twój Blues

Jonn Del Toro Richardson muzyką zajmuje się od dziecka. Początkowo wraz z babcią i rodzeństwem występował z grupą mariachi. Jako dwudziestolatek zaczął odkrywać inne gatunki muzyczne (głównie country, Motown, R&B i klasycznego rocka), aż dotarł do bluesa, w którym się zakocha.

Jego muzyka jest doceniana przez publiczność, krytyków oraz jurorów konkursowych – w 2005 roku z towarzyszącym wokalistce Diunnie Greenleaf zespołem The Blue Mercy Band wziął udział w International Blues Challenge w Memphis. Zespół zdobył pierwsze miejsce, zaś Jonn otrzymał nagrodę dla „najbardziej obiecującego” gitarzysty (the Albert King Award). W 2008 roku ich album „Cotton Field To Coffee House” uhonorowano Blues Music Award w kategorii Best New Artist Debiut.

Oprócz współpracy z Diunną, Jonn występuje też jako lider własnego zespołu, a także towarzyszy innym artystom (Otis Taylor, Bob Margolin, Hubert Sumlin, James Cotton, Bob Stroger, Willie “Big Eyes” Smith, Anson Funderburgh, Ronnie Earl, Rich Del Grosso, Gary Moore).

W 2013 roku wspólnie z Seanem Carney’em nagrali firmowany nazwiskami obydwu gitarzystów album „Drivin’ Me Wild”. W roku 2015 ukazał się solowy debiut Jonna zatytułowany „Tengo Blues” (nominowany do Blues Blast Music Award). Jonn brał też udział w rejestracji m.in. trzech albumów sygnowanych przez Diunnę Greenleaf oraz uhonorowanej nagrodą Grammy płyty Pinetopa Perkinsa.

Jonna, Seana Carney’a i Shaun Booker łączy nie tylko miłość do muzyki, ale i przyjaźń, godziny spędzone razem na estradach i w studiach oraz dni spędzone razem w trasach. To zapewne ułatwiło Jonnowi szybkie podjęcie niespodziewanej decyzji o zastąpieniu Seana w listopadowej trasie koncertowej. Nie będzie to jednak pierwsza wizyta Jonna w Polsce. W 2015 roku wraz z Diunną Greenleaf wystąpił na festiwalu Olsztyńskie Noce Bluesowe.


Shaun Booker to utalentowana wokalistka, która ma na koncie udział w International Blues Challenge. Po niezwykle energetycznym koncercie okrzyknięto ją “Cesarzową Beale Street”. Nic dziwnego. Na scenie przypomina muzyczno-taneczną bombą, która co chwila eksploduje niesamowitą dawką energii. W Suwałkach będzie okazja się o tym przekonać, ale przede wszystkim posłuchać znakomitej wokalistki.

 

 

Patron honorowy:

UM_prezydent

Patroni medialni koncertu:

bluesonline_logosuwalkiinfo_logo_zawsze takieniebywalesuwalki24radio5TB-LUDZIE CZYTAJĄsuwalkingpl-bez-slogan-v1dwutygodnik

afisz_sean_carney_band

Kategoria: Archiwum