Kolejne wykłady z cyklu przybliżającego epokę sprzed I wojny światowej – obyczajowość, muzykę, tańce i mody. 17 września będzie okazja dowiedzieć się, w co ubierano się w Suwałkach na początku XX wieku, co było modne, a noszenie czego nie było dobrze widziane? Dzień później, 18 września, spotkanie poświęcone będzie zabawom tanecznym sprzed ponad 100 lat.
Co to były kotyliony, gorsety i… Moda ziemiańska i mieszczańska Suwałk początków XX wieku – spotkanie z etnokostiumologiem Jadwigą Koszutską, kustoszem Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie
Czwartek, 17.09.2015, godz. 18:00
Sala Prób SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5
Co tańczyli i jak do tańca prosili kawalerowie rocznika 1880? – spotkanie z Jarosławem Wojciechowskim, choreografem, kierownikiem Teatru Tańca Warszawa Ursynów
Piątek, 18.09.2015, godz. 18:00
sala granatowa SOK, ul. T. Noniewicza 71
Wstęp wolny!
Wykłady są elementem przygotowań nowego programu Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”, a mianowicie Balu w Resursie Obywatelskiej AD 1914, którego premiera nastąpi podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości 2015 w Suwałkach, zaś prapremiera – w rzeczywistych warunkach sali balowej dawnej resursy obywatelskiej, tj. dzisiejszego Muzeum Okręgowego w Suwałkach.
Zapraszamy potencjalnych uczestników przyszłego balu w resursie!
Wykłady są częścią projektu „Muzyczno-taneczna tożsamość ludowa Suwalszczyzny i północno-kresowych regionów” realizowanego w latach 2014-2015 ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środków własnych Suwalskiego Ośrodka Kultury.
Szczegóły na stronie www.dziedzictwosuwalszczyzny.soksuwalki.eu