Cztery pory roku na Suwalszczyźnie z seniorami – LATO

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną wycieczkę “Cztery pory roku na Suwalszczyźnie” w ramach popularnego cyklu Środy Seniora. Uczestnicy będą mogli zwiedzić młyn, poznać proces przygotowania mąki oraz wypieku chleba. UWAGA! Liczba miejsc ograniczona.

Środa, 29.06.2016, godz. 9:00
ul. Papieża Jana Pawła II 5

Opłata: 35 zł w kasie SOK
UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. Wyjazd – godz. 9.00, zbiórka na patio SOK. Powrót – ok. godz. 15.00.
Szczegółowe informacje: e-mail: lidia.zyniewicz@soksuwalki.eu, tel. 87 563 85 22.

W każdej kulturze i na każdym kontynencie powstała i istnieje do dziś jakaś forma chleba – najpowszechniejszego pożywienia człowieka. Jego historia liczy około 12 tysięcy lat. To właśnie wtedy ludzie prowadzący osiadły tryb życia nauczyli się uprawy traw, a później zbóż. Cztery i pół tysiąca lat temu Egipcjanie rozpoczęli wypiekanie pieczywa podobnego do tego, jakie spożywamy obecnie – chleba na zakwasie. Wiosną 2000 roku w Radzionkowie na Śląsku piekarz Piotr Mankiewicz otworzył pierwsze w Polsce Muzeum Chleba. Dokąd na Suwalszczyźnie warto pojechać, by poznać tradycyjny wypiek chleba?

Źródło: portal EKOJ

29 czerwca podczas kolejnej Środy Seniora spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie. O tradycji przygotowania mąki na chleb opowie młynarz, Karol Pawłowski. Pieczenie chleba na zakwasie będziemy obserwować w gospodarstwie „Skąd nasz ród” w Bilwinowie.


W ramach comiesięcznych spotkań zapraszamy seniorów do wspólnego spędzania czasu oraz rozwijania pasji i zainteresowań. Zachęcamy do uczestnictwa w spektaklach i warsztatach, a także wycieczkach w najciekawsze miejsca na Suwalszczyźnie w ramach projektu „Cztery pory roku na Suwalszczyźnie z seniorami”, zakładającego spotkania z niebanalnymi ludźmi, zwiedzanie interesujących zakątków ziemi suwalskiej oraz warsztaty m.in.: rękodzieła, pieczenia chleba, produkcji serów. Sprawdź program spotkań w 2016 r.


Patroni medialni cyklu:

dwutygodnik nowiny suwalskie
suwalkiinfo_logo suwalki24 GLOS_SENIORA_logo-OK

Kategoria: Archiwum