“Jej portret”- malarstwo i rysunek Mileny Iwanickiej

Przez miesiąc, od połowy maja do połowy czerwca w Galerii Jednego Obrazu obejrzymy prace malarskie i rysunkowe Mileny Iwanickiej. Jest to utalentowana suwalska licealistka, uczęszczająca do Pracowni Sztuk Pięknych w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Galeria Jednego Obrazu
plac Marszałka J. Piłsudskiego

wstęp wolny | wystawa czynna od 17.05 do 17.06.2021

17 maja w Galerii Jednego Obrazu będziemy mieli okazję podziwiać debiut wystawienniczy suwalskiej licealistki, Mileny Iwanickiej. Młoda artystka ma 16 lat i jak sama twierdzi, sztuka towarzyszy jej od zawsze. Początkowo głównym źródłem inspiracji jej prac były koty, a w wieku 12 lat zaczęła malować i rysować też ludzi. Potencjał i różnorodność postaci ludzkiej otworzył przed Mileną Iwanicką skarbnicę tematów do przedstawienia na płótnie. Każda z prac młodej artystki niesie za sobą określony bagaż emocjonalny, odzwierciedla uczucia, które towarzyszyły dziewczynie podczas procesu twórczego. Ekscytacja, zwątpienie, szczęście, czy smutek, te wszystkie wrażenia ukryte są w użytych barwach, pociągnięciach pędzlem, czy dynamice kreski.
Milena Iwanicka nie boi się konfrontacji z widzem. Jak twierdzi sama artystka, kontakt ze sztuką, szukanie z nią nici porozumienia niesie za sobą swego rodzaju magiczną aurę. Dziewczyna chętnie dzieli się swoją twórczością z innymi, wspólnie odkrywając nowe, często zaskakujące dla samej artystki znaczenia prac. 

Ekspozycję można oglądać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Znajduje się w zabytkowym budynku dawnej miejskiej rogatki, w którym od 2008 roku mieści się Galeria Jednego Obrazu Suwalskiego Ośrodka Kultury.


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >> 

Kategoria: Archiwum, Sztuki wizualne