Drugi dzień Festiwalu Fantasy „Baśniowa Suwalszczyzna, mityczna Dzukija”

Festiwal Fantasy „Baśniowa Suwalszczyzna, mityczna Dzukija” (19-21 września) za nami! Przez trzy dni w Suwalskim Ośrodku Kultury królowała fantastyka, magia, legendy i baśnie. Drugiego dnia Festiwalu Fantasy “Baśniowa Suwalszczyzna, mityczna Dzukija” fantastyczne wydarzenia ruszyły od samego rana. 

Uczestnicy kontynuowali pracę na warsztatach, ale nie zabrakło też takich, którzy dopiero w sobotę zaczynali działać.

Jeszcze przed otwarciem gamesroomu rozstrzygnięto konkursy plastyczne i fotograficzne oraz otworzono wystawy złożone ze zgłoszonych prac.

Podobnie jak pierwszego dnia nie zabrakło wykładów. Fani fantasy mogli spotkać się chociażby z Wojtkiem Sedeńką i Andrzejem Pilipiukiem, laureatem plebiscytu “Kryształowego Klucza” na najlepszego polskiego pisarza fantasy.

Przed SOK pojawili się Jaćwingowie. Rozbili obozowisko, w którym prezentowali swoje wyroby, gotowali smakowite dania, którymi posilali się po walkach.

Jaćwingowie serwowali konkretną strawę, a w czasie “Obłędnej Herbatki u Kapelusznika”, konkursu kulinarnego, podawano smakowite desery.

Wieczorem w sali prób SOK rozegrano Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Munchkinie, a w Sali Kameralnej odbył się konkurs wiedzy o anime z lat 90.

Kategoria: Galerie