Dźwięki miłością przytulone | Audycja edukacyjna z Suwalską Orkiestrą Kameralną

W trakcie marcowej audycji muzycznej będziemy mogli posłuchać najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych utworów, które towarzyszyły historiom o miłości a także tworzyły niepowtarzalne muzyczne tło do nietuzinkowych ekranizacji filmowych. Na dzieci będzie również czekała niespodzianka. Do naszego muzycznego poranka dołączą niezwykle roztańczeni goście! To niepowtarzalna okazja żeby posłuchać wspaniałej muzyki na żywo ale również obejrzeć do niej sceniczny ruch.

10.03.2023, godz. 10.00
Sala im. Andrzeja Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 10 zł w kasie SOK | audycje dla grup zorganizowanych | POBIERZ OFERTĘ>>>
rezerwacje: tel. 87 563 85 18  | obowiązują zniżki z Suwalską Kartą Mieszkańca

Audycja dla uczniów klas 0-3 szkoły podstawowej i przedszkolnych starszaków; czas trwania ok. 45 minut.

Audycja będzie zawierała ćwiczenia ruchowe i elementy tataizacji – obrazowej i łatwej dla przyswojenia przez dzieci nauki realizacji zapisu rytmicznego za pomocą sylab rytmicznych. Jest również doskonałą formą przekazu (nauka poprzez zabawę), niezwykle pobudzającą kreatywność i wyobraźnie muzyczną dziecka.
Edukacyjne audycje muzyczne SOK to bogato ilustrowane dźwiękami zajęcia realizowane przez instrumentalistów i pedagogów w formie spektakli z aktywnym udziałem młodych widzów. Ich założeniem jest umuzykalnianie, uwrażliwianie i kształtowanie gustów muzycznych dzieci, a w dłuższej perspektywie – przygotowywanie najmłodszych słuchaczy do odbioru kultury muzycznej.
Największym atutem spotkań jest wykonywana na żywo muzyka, która uwrażliwia i pobudza wyobraźnię. Tematyka audycji doskonale uzupełnia program nauczania muzyki w szkołach, a nowoczesna sala koncertowa Suwalskiego Ośrodka Kultury gwarantuje odbiór muzyki w komfortowych warunkach.
 
Muzycy Suwalskiej Orkiestry Kameralnej zagrają pod dyrekcją maestro Cezarego Gójskiego.
 
Scenariusz i prowadzenie audycji: Marta Łagoda.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury
 

Kategoria: Dla szkół i przedszkoli, Edukacja