Europejski Dzień Seniora

Europejski Dzień Seniora to wydarzenie integrujący suwalskich seniorów. Dla niektórych to często jedyna okazja do wyjścia z domu. To również znakomita sposobność do odnowienia dawnych kontaktów, znajomości i zapoznania z twórczością seniorów.

Czwartek, 18.10.2018, godz. 10:00-16.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Europejski Dzień Seniora to największe wydarzenie roku adresowane do suwalskich seniorów, których jest prawie 13 tysięcy, w założeniu mające inspirować do aktywności i wychodzenia z “czterech ścian”. To również jedna z nielicznych okazji do zaprezentowania swoich dokonań artystycznych, a także znakomita sposobność do odnowienia dawnych kontaktów, znajomości oraz zapoznania z twórczością seniorów.

W programie między innymi: występy nagrodzonych osób i zespołów, mini recital Ireny Aleksandrow uhonorowanej Medalem Prezydenta Suwałk, koncert zespołu Wspomnień Czar.

Cele Europejskiego Dnia Seniora:

  • prezentacja twórców i pielęgnowanie tradycji artystycznych,
  • integracja organizacji senioralnych i działających na rzecz seniorów oraz motywowanie do dalszego podnoszenia poziomu wydarzeń artystycznych,
  • możliwość wymiany doświadczeń seniorów w ramach amatorskiej twórczości artystycznej,
  • przełamywanie stereotypów na temat starości i barier wiekowych,
  • integracja społeczna i międzypokoleniowa seniorów.

Do udziału w konkursie “Z pasją przez życie” organizatorzy zaprosili nieprofesjonalnych twórców indywidualnych oraz grupy twórców – seniorów zrzeszonych i niezrzeszonych z Suwałk, działających w czterech dziedzinach twórczości: muzyka i taniec, słowo sceniczne, plastyka i rękodzieło, twórczość  literacka (poezja i proza).

Organizatorem Europejskiego Dnia Seniora w Suwałkach jest Stowarzyszenie Twórczych Seniorów Rozłogi przy wsparciu Miasta Suwałki. Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Suwałk.


W tym roku realizację tego wydarzenia podjęło się Stowarzyszenie Twórczych Seniorów ” ROZŁOGI” w Suwałkach, przy wsparciu finansowym przez Urząd Miejski w Suwałkach, pod Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk oraz przy współpracy Suwalskiego Ośrodka Kultury i Suwalskiej Rady Seniorów.

Kategoria: Archiwum