“Ewa” – poruszająca historia kobiety walczącej o byt rodziny

Dyskusyjny Klub Filmowy „13” – „Ewa”
Środa, 17.06.2015, godz. 18:00
Sala Kameralna SOK, ul. Jana Pawła II 5

Polski poruszający obraz o miłość .”Ewa” ukazuje, ile jest w stanie poświęcić kobieta, gdy walczy o byt rodziny…

Bilety: 10 złotych na www.bilety.soksuwalki.eu i w kasie SOK

“Ewa”, Polska 2010
Reżyseria:
Adam Sikora i Ingmar Villqist
Występują: Barbara Lubos-Święs, Andrzej Mastalerz, Anna Guzik, Robert Talarczyk, Ola Popławska
Czas trwania: 108 minut

Film „Ewa” to historia prawdziwej miłości, tak prawdziwej, że trudno w nią uwierzyć. Ta historia mogła się zdarzyć wszędzie i na nieszczęście zdarza się na całym świecie. Poruszający obraz o silnych relacjach emocjonalnych w rodzinie, o kobiecie, matce, żonie, w której – w obliczu grożącej jej rodzinie biedy – budzi się charakterystyczna dla kobiet siła do walki o to, co dla niej najważniejsze – o dzieci, dom, stabilizację, o możliwość godnego życia.

ewa_1
Anna Guzik

Film jest pretekstem do analizy otaczającej nas, często trudnej, rzeczywistości i relacji międzyludzkich, jest także bodźcem do ukazania zmagań rodziny ze światem, w jakim przyszło im żyć, z otoczeniem i z własnymi emocjami, bólem, lękami i moralnością. To, co wyzwala w nich siłę do walki z codziennością, to wiara w siłę wartości rodzinnych, przebaczenia i miłości, wpisana w postawy bohaterów, którzy muszą żyć normalnie w nienormalnych warunkach.

ewa_2
Barbara Lubos-Święs

Ukazując tradycyjne wartości, poruszając kwestię problemów społecznych, a także propagując wartości etyczne i edukacyjne, autorzy chcą, aby film niósł przesłanie, że dobro i miłość mogą zwyciężyć każde zło. Dramatyczne wybory zmieniające diametralnie perspektywę patrzenia na wszystko mogą być także pretekstem do weryfikacji najważniejszych spraw życiowych i określania priorytetów.

ewa_plakat

Patronami medialnymi Dyskusyjnego Klubu Filmowego 13 są:

niebywalesuwalki24tvs24suwalszczyznadwutygodnik

DKF_IV-VI.indd

Kategoria: Archiwum