Fantastyczne filmy, planszówki, dyskusje i turnieje w SOK

Dzień Fantastyczny
Sobota, 23.09. 2017
SOK, ul. Jana Pawła II 5

Każdy dzień spędzony w SOK jest fantastyczny, ale ten będzie jeszcze bardziej fantastyczniejszy! Wszystko za sprawą tego, co czeka wszystkich miłośników fantastyki. Od rana do późnego wieczora będzie można przenieść się w inny wymiar i na trochę oderwać od rzeczywistości.

W PROGRAMIE:

Filmy
(Sala im. A.Wajdy)
bilety: 10 zł za film online i w kasie SOK

godz. 11:00
Spirited Away (czas trwania: 125 min)

Dziesięcioletnia Chihiro i jej rodzice przeprowadzają się do nowego miasta. Po drodze przypadkowo gubią trasę i zatrzymują się przed dziwnym murem pośrodku lasu. Rodzice Chihiro decydują się zobaczyć, co jest po drugiej stronie ściany i mimo protestów Chihiro przechodzą przez bramę w murze. Wszyscy troje trafiają do miejsca, które wygląda jak opuszczone miasteczko. Chcąc zaspokoić głód, dorośli żarłocznie jedzą wystawione w jednej z restauracji potrawy, a naburmuszona Chihiro wałęsa się po okolicy, aż trafia na olbrzymią pagodę. Nagle na niebie wschodzi księżyc. Przed Chihiro pojawia się chłopiec, który nakazuje jej natychmiast opuścić miasteczko. Przestraszona Chihiro wraca do rodziców, lecz z przerażeniem odkrywa, że zamienili się w świnie.

Miasteczko w mgnieniu oka zapełnia się dziwnymi zjawami. Chłopiec odnajduje Chihiro i wyjaśnia, że ona i jej rodzice, przechodząc przez bramę, trafili do krainy bogów. Rodzice dziewczynki zostali zamienieni w świnie, ponieważ zjedli posiłki nie przeznaczone dla ludzi. Chłopiec – Haku – zabiera Chihiro do pagody, która okazuje się tradycyjną japońską łaźnią, ale przeznaczoną dla bóstw i przodków. Łaźnią rządzi wiedźma Yubaba. Haku radzi Chihiro, aby ubłagała Yubabę o przyjęcie na służbę i pracą zasłużyła na wolność dla siebie i rodziców. Dzielna Chihiro musi stawić czoła przeciwnościom w świecie bogów i demonów oraz odnaleźć sposób, aby odczarować rodziców i wrócić do świata ludzi.

godz. 16:00
Co Robimy w Ukryciu (czas trwania: 86 min)

Pseudodokument przedstawia życie wampirów mieszkających współcześnie w stolicy Nowej Zelandii we wspólnym domu. Ich życie komplikuje różnica wieku oraz charakterów. Najstarszy z nich to Petyr (8 tys. lat), wyglądem przypominający Nosferatu, bohatera filmu Nosferatu – symfonia grozy z 1922 roku oraz jego remake Nosferatu wampir z 1979 roku, a najmłodszy to 183-letni Deacon. Clement występuje w roli pochodzącego z Transylwanii Vladislava (862 lat), a Waititi w roli uwodziciela Viago (379 lat). Prawdziwe problemy pojawiają się jednak, gdy dołącza do nich Nick, pogryziony przez Petyra, w odróżnieniu od wiekowych kompanów zaledwie dwudziestokilkuletni.

Film jest pełen żartów nawiązujących nie tylko do popularnych cech wampirów, ale też w zabawny sposób komentuje przystosowanie się wampirów do realiów obecnego świata. Wampiry mają wiele kłopotów – szukają ofiar, unikają światła słonecznego oraz łowców wampirów, toczą walki z wilkołakami, ale też uczą się korzystać z nowoczesnych technologii, takich jak internet. Kulminacją filmu jest bal maskowy, w którym uczestniczą wampiry oraz zombie.

godz. 20:00
Noc Żywych Trupów (czas trwania: 97 min)

Barbara i Johnny wybrali się w dość daleką podróż, aby złożyć kwiaty i pomodlić się na grobie ich ciotki. Johnny był bardzo niechętny tej podróży, dał się jednak przekonać. Gdy docierają na miejsce, John próbuje nastraszyć Barbarę, opowiadając jej straszne historie. W pewnym momencie dostrzegają dziwnie idącego człowieka, który powoli zbliża się do nich. Mężczyzna atakuje Barbarę, ale ratuje ją Johnny, który po chwili ginie z rąk napastnika. Barbarze udaje się uciec, chroni się w opuszczonym domu. Niedługo później dom zapełnia się – trafiają do niego m.in. czarnoskóry Ben i małżeństwo Cooper z córką, która została pogryziona przez zombie i młodzieniec Tom ze swoją dziewczyną Judy. Zapada noc, a hordy zombie kierują się w stronę domu, w którym znajduje się ich pożywienie. Siódemka uwięzionych w domu osób stara się odpędzić trupy za pomocą ognia. Później jednak Ben, Tom i Judy zdecydowali się wyjść na zewnątrz i dostać do samochodu. Planowali oblać zombie benzyną i podpalić, co niestety skończyło się tragiczną śmiercią Toma i Judy w eksplozji ciężarówki. Sytuacja przybrała niekorzystny obrót dla pozostałych bohaterów – hordy zombie zaczęły dobijać się do domu. Tymczasem dochodzi do kłótni Bena z Cooperem, co prowadzi do strzelaniny. Ranny Harry Cooper chowa się w piwnicy, gdzie leży jego córka Sarah. Sarah umiera i po chwili powraca jako zombie. Podczas gdy Ben i Barbara walczą z trupami dobijającymi się do domu, pani Cooper schodzi do piwnicy i zastaje martwego męża z córką u boku jedzącą jego zwłoki. Sarah zabija matkę i wychodzi z piwnicy. Benowi i Barbarze coraz trudniej jest powstrzymać zombie, po chwili Barbarę porywa jej brat Johnny już jako zombie. Żądne krwi trupy wchodzą do domu, a Ben ucieka do piwnicy gdzie ożywają ciała państwa Cooper które Ben zabija a następnie czuwa przez całą noc. Rankiem Ben wychodzi z ukrycia i ginie od strzału w głowę z ręki żywego człowieka, który myślał, że za oknem domu stoi zombie.


Harry Potter – prelekcja z dyskusją oraz konkurs wiedzy o książce, Hogwarcie i nie tylko
godz. 10:00, Sala Kameralna SOK
wstęp wolny

W tym roku minęło okrągłe 20 lat od premiery książki J. K. Rowling „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, ostatnio mieliśmy też okazję zobaczyć w kinach historię osadzoną w uniwersum HP „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” i wydany został scenariusz „Przeklęte dziecko”, czyli dzieje naszych ukochanych bohaterów w 20 lat po „Harrym Potterze i Insygniach Śmierci”… Zapraszamy miłośników Harry’ego, zwłaszcza tych od dwudziestu lat czekających na list z Hogwartu.


Turnieje gier karcianych i planszowych z nagrodami
od godz. 11:00, Sala Prób SOK
wstęp wolny

11:00 Jedzie pociąg z daleka
13:00 Zapraszamy do Podziemi
13:00 Dobble
14:00 Domek – eliminacje do mistrzostw Polski
15:00 Kingdomino
16:00 Poprzez wieki: Droga do szaleństwa
17:00 Cortex
18:00 Munchkin – IV Mistrzostwa Województwa Podlaskiego

Nie musisz znać zasad (poza grami: DOMEK i MUNCHKIN), gdyż będą tłumaczone przed rozgrywkami.


Gamesroom
godz. 11:00-20:00, patio SOK
wstęp wolny

Zasil nasz gamesroom swoją obecnością – nie zapomnij zabrać swoich najlepszych planszówek. Tradycyjnie w Patio SOK będą czekać na Was stoliki, by dobrze rzucało się kostką, a pionki stabilnie stały na planszach.


Konkurs Wiedzy o Uniwersum Harry’ego Pottera
godz. 13:00, Sala Kameralna SOK
wstęp wolny


Konkurs: Ślepe openingi i endingi
godz. 14:30, Sala Kameralna SOK
wstęp wolny

Myślisz, że znasz się na anime? Że spędzasz przy nich tak dużo czasu, że nic cię nie zaskoczy? Otóż się mylisz. Zapraszamy wszystkich otaku do wzięcia udziału w naszym konkursie. W tym roku edycja rozszerzona – ponad 600 tytułów. Spodziewajcie się niespodziewanego.

Kategoria: Archiwum