Festiwal Fantastyki: “Kongres futurologiczny”

Michał Sawicki w roli naukowca w monodramie “Kongres Futurologiczny”. Spektakl na podstawie tekstu Stanisława Lema wyreżyserowała Jolanta Hinc-Mackiewicz.

Piątek, 18.09.2015, godz. 17:00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

„Kongres futurologiczny” wg Stanisława Lema

Reżyseria: Jolanta Hinc-Mackiewicz
Scenariusz: Michał Sawicki i Jolanta Hinc-Mackiewicz
Opracowanie muzyczne: Jacek Sawicki
Występuje: Michał Sawicki

„Kongres Futurologiczny” to adaptacja  powieści  Stanisława Lema dokonana przez reżyserkę spektaklu Jolantę Hinc-Mackiewicz wraz z odtwórcą roli naukowca Michałem Sawickim.

Żartobliwy  tekst o przyszłości przewidzianej przez znanego pisarza science fiction, która (czasami odnosimy takie wrażenie),  już się ziściła na naszych oczach, zatem może to już obraz rzeczywistości, jaka się gdzieś, kiedyś zdarzyła lub zdarzy?

Monodram prezentuje  jeden dzień z życia naukowca podróżującego po krańcach Galaktyki z kongresu na kongres, by z lękiem spoglądać przez okno statku kosmicznego , czy jest jeszcze dokąd wracać, czy Ziemia jeszcze trwa. Pełna humoru opowieść o zjawiskach  mających groźny wpływ na nasze życie, z których najdelikatniejszą jest  lobbing na rzecz wielkich korporacji czy ochrona możnych tego świata bez liczenia się z życiem pojedynczych ludzi.

Na scenie zaprezentuje się Michał Sawicki, który z teatrem związany jest od 6. roku życia. Młody aktor Teatru Efemerycznego robi duże wrażenie siłą wyrazu i poczuciem humoru. To jego druga próba realizacji w formie Teatru Jednego Aktora.


Spektakl zostanie zaprezentowany w ramach Festiwalu Fantastyki „Portal Północny Wschód”

fantastyka700

Kategoria: Archiwum