Festiwal Fantasy: Trwają konkursy. Pokaż swój talent!

Festiwal Fantasy zbliża się wielkimi krokami. Zanim we wrześniu (19-21) w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się fantastyczny festiwal, można wziąć udział w konkursach – fotograficznym, literackim i plastycznym.

slider_fantastyka_1000x300.indd

Suwalszczyzna to kraina unikatowa. Nie ma drugiej takiej, o tak baśniowym charakterze, o niezwykłej wielości kultur, tradycji i krajobrazów. Magia Suwalszczyzny aż prosi się, by ubrać ją w słowa. Kto ten czar dostrzega, niech chwyta za pióro, aparat, pędzel, ołówek czy kredkę i pisze, fotografuje, maluje lub rysuje, a potem zgłosi się do jednego z naszych konkursów organizowanych przy okazji Festiwalu Fantasy.

Baśniowy pejzaż Suwalszczyzny to pamiątka po lodowcu, który kunsztownie ukształtował wąskie rynny jezior, morenowe wzgórza, kemy, ozy i drumliny. Kraina dawniej zamieszkiwana przez Jaćwingów, nieprzypadkowo czczących naturę jak boga – ptaki, ryby, zwierzęta, słońce, księżyc, pioruny, drzewa – gościnnie i życzliwie wita przybyszów. Żywa jest tu wciąż tradycja pogranicza, na którą składa się bogactwo różnych kultur i obyczajów – tworzące wraz z dziką przyrodą niepowtarzalny klimat regionu. Tu właśnie Andrzej Wajda kręcił sceny do „Pana Tadeusza”, tu wciąż opowiada się dzieciom bajki.

Nasz konkurs jest właśnie dla tych, którzy nie chcą, aby nasza wielość kultur, tradycji i krajobrazów rozpłynęła się w zaborczej współczesnej cywilizacji. Szczęśliwie Suwalszczyźnie wciąż udaje się zachować swój unikalny, baśniowy charakter. Jeśli dostrzegasz tę magię – w naturze, w ludziach, w rzeczach niewidzialnych – napisz o tym, sfotografuj to, narysuj lub namaluj. Fantastycznie, baśniowo, oryginalnie.

KONKURS LITERACKI “Baśniowa Suwalszczyzna, mityczna Dzukija”

Regulamin konkursu (PL) – KLIKNIJ
Karta zgłoszenia (PL) – POBIERZ

Konkurso taisyklės (LT) – SPAUSK
Anketa (LT) – SPAUSK

KONKURS FOTOGRAFICZNY „Baśniowa Suwalszczyzna, mityczna Dzukija”

Regulamin konkursu (PL) – KLIKNIJ!
Konkurso taisyklės (LT) – SPAUSK

Zgłoś swoje zdjęcie do konkursu – KLIKNIJ!

KONKURS PLASTYCZNY – „Baśniowa Suwalszczyzna i mityczna Dzukija
– przenikanie kultur na polsko-litewskim pograniczu”

Regulamin konkursu (PL) – KLIKNIJ!
Konkurso taisyklės (LT) – SPAUSK

polaczonefantastyka

Patronat:
EUROREGION NIEMEN

euroregion_niemen_logo

Kategoria: Archiwum