Filharmonia Suwałk. Niezapomniane melodie

Gośćmi Suwalskiej Orkiestry Kameralnej będą The Consonance Trio oraz Rafał Supiński (tenor) i Mateusz Stachura (baryton). Usłyszymy piosenki Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga, Franka Sinatry, Nat King Cole’a, Deana Martina, Andrzeja Zauchy i Michaela Bublé.

Piątek, 9.03.2018, godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 20 zł KUP TERAZ >> | 15 zł (grupowe) REZERWUJ TERAZ >> lub w kasie SOK

Marcowy koncert Suwalskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem gości specjalnych: zespołu The Consonance Trio oraz dwóch solistów Rafała Supińskiego (tenor) i Mateusza Stachury (baryton) dedykowany jest nie tylko wszystkim Paniom, których święto obchodzimy dzień przed koncertem, ale wszystkim, którzy szukają w życiu natchnienia. W programie koncertu znajdą się niezapomniane piosenki z bogatego repertuaru tak znakomitych artystów jak Eugeniusz Bodo i Mieczysław Fogg, czy Frank Sinatra i Nat King Cole. Nie zabraknie również współczesnych utworów wykonywanych pierwotnie przez Andrzeja Zauchę, Deana Martina czy Michaela Bublé.

The Consonance Trio to młodzi, utalentowani zawodowi muzycy: Max Fedorov (pianista, kompozytor i aranżer), Karol Sypytkowski (kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor) i Wojciech Bronakowski (perkusista i kompozytor). Wyjątkowo elastyczni artystycznie, grają nie tylko muzykę klasyczną, ale także jazz, etno i szeroko pojętą muzykę rozrywkową. Podczas koncertu w  Suwałkach towarzyszyć im będą soliści – Mateusz Stachura, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi Wydziału Wokalno-Aktorskiego oraz Rafał Supiński, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, obecnie student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie Wydziału Wokalno-Aktorskiego. Obaj mają na koncie występy na najważniejszych polskich scenach operowych i teatralnych oraz udział w znakomitych projektach artystycznych.       

W programie:

1. “Takie coś” – z rep. Eugeniusza Bodo z filmu “Jaśnie pan szofer” (duet)
2. “Fredzio” – z rep. Mieczysława Fogga (Rafał Supiński)
3. “Cheek to cheek” – z rep. Franka Sinatry (Mateusz Stachura)
4. “Natural boy” – z rep. Nat King Cole’a (Rafał Supiński)
5. “Moment” (The Consonance Trio)
6. “Childhood” (The Consonance Trio)
7. “Orient Express” (The Consonance Trio)
8. “Najcudowniejsze nóżki” – z rep. Eugeniusza Bodo (Mateusz Stachura)
9. “Bądź moim natchnieniem” – z rep. Andrzeja Zauchy (Rafał Supiński)
10. “Volare” – z rep. Deana Martina (Mateusz Stachura)
11. “Come fly with me” – z rep. Michaela Bublé (Rafał Supiński)
12. “Baby ach te baby” – z rep. Andrzeja Zauchy (duet)
13. “Mambo italiano” – z rep. Deana Martina (Mateusz Stachura)
14. “Tu vou fa Americano” – z rep. Renato Carsone (duet)


Na wieczór zapraszają Mecenas Koncertu:

oraz Sponsorzy:

        


The Consonance Trio to zespół utworzony w 2014 roku przez trzech przyjaciół, zawodowych muzyków na co dzień pracujących przy wielu różnych projektach. Muzyka, którą tworzą jest wspólnym mianownikiem rozmaitych zainteresowań muzycznych począwszy od muzyki klasycznej, poprzez jazz, muzykę etniczną do szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej. W 2015 roku zespół nagrał swoje pierwsze single: Tower oraz Childhood. W 2016 roku The Consonance Trio zagrali autorskie koncerty w Millionova Fabryka Designu i Monopolis w Łodzi oraz cykl koncertów z Chórem Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie i okolicach. W styczniu 2017 roku The Consonance Trio zagrali z Chórem Opery i Filharmonii Podlaskiej koncert galowy z okazji dziesięciolecia chóru OiFP w gmachu opery.

Skład zespołu: Max Fedorov (pianista, kompozytor, aranżer), Karol Sypytkowski (kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor), Wojciech Bronakowski (perkusista, kompozytor)


Mateusz Stachura to absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi (Wydział Wokalno-Aktorski) w klasie śpiewu solowego prof. Z. Wojtczaka. Jeszcze na studiach występował solowo w spektaklach Teatru Muzycznego w Łodzi – musicalach “Wonderful Town” L. Bernsteina (w roli Chicka Clarka) i “Skrzypek na dachu” J. Bocka (w roli Fiedki) oraz widowiskach muzycznych “Znasz-li ten kraj” z muzyką S. Moniuszki i “Powróćmy jak za dawnych lat”.

Umiejętności wokalne doskonalił podczas kursów mistrzowskich w kraju i za granicą pod okiem doświadczonych pedagogów, m.in. prof. A. Garanča, prof. O. Pasiecznik, prof. T. Żylis-Gary, prof. U. Reinemanna, prof. K. Kałudowa, prof. M. Pikulskiego, prof. A. Dobbera, prof. D. Yarick-Cross oraz R. Crossa.

W grudniu 2011 roku w Odessie brał udział w wyjazdowym przedstawieniu “Skrzypek na dachu” Teatru Muzycznego w Łodzi. Był członkiem Akademii Operowej przy Operze Narodowej w Warszawie. W 2012 roku został zaproszony, w ramach stypendium, do wzięcia udziału w prestiżowych warsztatach “Academie de Villecroze” oraz “L’Academie des Heures Romantiques” we Francji. W marcu 2015 roku brał udział w Gali Operowej w ramach XIX Wielkanocnego Festiwalu im. L. van Beethovena, która odbyła się w Radomiu. Może poszczycić się udziałem w prawykonaniu utworu “Litania do św. Jana Pawła II” J. Krutula wraz z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej (2015). W marcu 2016 zadebiutował w Filharmonii Narodowej na XX Festiwalu Wielkanocnym im. Ludwiga van Beethovena w roli Gadshilld’a w Operze G.Holst’a “At the Boar’s Head” pod batutą Ł. Borowicza (płyta z koncertu wydana przez DUX). Nie ogranicza się tylko do klasycznego repertuaru.

Od pięciu lat śpiewa w swoim zespole swingowym. W repertuarze ma utwory F. Sinatry, M. Bublé, L. Armstronga, R. Charlesa, E. Bodo, M. Fogga. Od 2012 roku pracuje w Operze i Filharmonii Podlaskiej, gdzie kreował rolę Marka w musicalu “Korczak” oraz rolę Passerina w musicalu “Upiór w Operze”. Obecnie śpiewa partię Monostatos’a w operze “Czarodziejski flet” W.A. Mozart’a oraz partię Moralesa w operze”Carmen” G.Bizeta.W grudniu 2016 roku zadebiutował na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie kreując rolę Monostatosa w operze “Czarodziejski flet” W.A. Mozarta. Produkcja została w całości przeniesiona z Komische Oper Berlin. Na zakończenie sezonu 2017 Operze Narodowej brał udział jako Komisarz w jubileuszowym, setnym spektaklu “Madamy Butterfly” G. Pucciniego w reż. M. Trelinskiego.


Rafał Supiński to absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Naukę kontynuował w Czechach (Janáčkova Akademie Múzických Umění w Brnie) Obecnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (Wydział Wokalno-Aktorski).

Zagrał m.in. w polskiej prapremierze farsowodewilu “Pińska szlachta” (Teatr Rampa w Warszawie), światowej prapremierze musicalu “Mały Lord” (Opera Krakowska) i słuchowisku Radia Kraków “Wesele”. Występował w spektaklu “Tango Piazzolla” oraz musicalu “Awantura o Basię”.

Od marca 2013 roku jest aktorem-śpiewakiem Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku (musicale “Korczak”, “Skrzypek na dachu”, “Upiór w operze”, opera “Traviata”, operetka “Zemsta Nietoperza”). Od 2017 roku współpracuję z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie. Grał Romea w spektaklu muzycznym “Romeo i Julia” (Teatr Dramatyczny w Białymstoku), bierze też udział w najnowszej produkcji OiFP – bajce muzycznej “Kot w butach”. Był asystentem reżysera przy spektaklach “Skrzypek na dachu”, “Czarodziejski flet”, “Adonis ma gościa” i “Carmen”.


fot. Henryk Gałaszewski

Suwalska Orkiestra Kameralna realizuje różnorodne przedsięwzięcia artystyczne. Ważna dla członków zespołu jest obecność na lokalnej scenie muzycznej, występy przed melomanami z regionu, zdobywanie nowych słuchaczy i zachęcanie ich do udziału w swoich koncertach. Oprócz poszerzania oferty kulturalnej w mieście, Suwalska Orkiestra Kameralna promuje zdolnych suwalczan proponując wspólne występy, edukuje muzycznie dzieci i młodzież, a także promuje Suwalszczyznę w Polsce i na świecie. Jednym z najważniejszych projektów jest Filharmonia Suwałk, cykl koncertów z udziałem najznakomitszych solistów polskich i światowych scen. W 2017 Orkiestra obchodziła jubileusz 10-lecia działalności artystycznej.

Orkiestra towarzyszyła na scenie tak wybitnym solistom jak: Kevin Kenner, Krzysztof Trzaskowski, Maciej Frąckiewicz, Magdalena Bojanowicz, Sylwester Sobola, Maria Machowska, Beata Wardak, Leszek Świdziński, Andrzej Olewiński, Rafał Grząka, Rafał Dudzik, Jakub Grabe-Zaremba, Jan Roszkowski, Adam Roszkowki, Magdalena Idzik, Sandra Kopijkowska, Robert Cieśla, Ryszard Cieśla, Joanna Krasuska-Motulewicz, Marlena Borowska, Justyna Samborska, Maciej Bogumił Nerkowski, Grzegorz Mackiewicz, Piotr Kopietz, Natalia Bartyzel, Radosław Sobczak, Tomasz Strahl, Darius Mažintas, Janusz Olejniczak.

Muzycy orkiestry chętnie współpracują również z artystami nurtu rozrywkowego m.in. ze Sławkiem Wierzcholskim i Nocną Zmianą Bluesa, Zimnymi Draniami, Haliną Kunicką, Tadeuszem Woźniakiem, Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem, Jose Torresem & Havana Dreams, Zbigniewem Wodeckim, Agą Zaryan, Voo Voo, Martyną Jakubowicz, TREVoci Tenorzy, zespołami Vołosi oraz Klezmafour oraz, przy okazji Soulwałki Gospel Workshop, światowymi gwiazdami gospel – Norrisem Garnerem (USA), Isaakiem E. Howardem (USA), Phillipem Carterem (USA), Michelle John (UK) i Markiem Beswickiem (UK).


 

Kategoria: Archiwum