Freedom. Koncert Suwałki Gospel Choir

Kawiarnię Artystyczną SOK wypełnią dźwięki soulu i pop-bluesa, a także preys & worship i hyms & Gospel autorstwa cenionych kompozytorów muzyki gospel. Wszystko za sprawą anielskich głosów suwalskiego chóru gospel pod kierunkiem Anny Szafranowskiej. W czasie, kiedy wokół tyle niepokoju i lęku, swoim występem chcą dodać swoim słuchaczom nieco otuchy.

9.04.2022, godz. 18.00
kawiarnia artystyczna,
ul. Noniewicza 71

Wstęp wolny 
zamów transport door-to-door >>

– W muzyce gospel na pierwszy plan wybija się tekst, zazwyczaj pełen chrześcijańskiej żarliwości i wiary w moc Boga – niektóre utwory stanowią osobiste wyznanie wiary – a muzyka podąża za słowami. To oczywiście nie znaczy, że jest mniej ważna; muzyka gospel porywa i zachwyca nawet w wykonaniu instrumentalnym. Ma moc kojenia zbolałych serc i napełnia je spokojem i nadzieją.

I to właśnie jest naszym celem, w czasie gdy na świecie tyle niepokoju i lęk, chcemy wlać w serca słuchaczy odrobinę nadziei, wiary i otuchy. Zaśpiewamy pieśni sakralne czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych i wykonamy utwory wybitnych kompozytorów i wokalistów gospel, jak Chris Tomlin, Tasha Cobbs, Norris Garner, Michael W. Smith, czy William Murphy. Pojawią się także popularne utwory soulowe i bluesowe.

zaprasza Anna Szafranowska, dyrygentka Suwałki Gospel Choir

Dyrygent Anna Szafranowska
Akompaniament Tomasz Trojanowski

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

 

 

Kategoria: Archiwum