Gala Mozartowska – 230. rocznica śmierci W.A. Mozarta

24 listopada spotkamy się w Suwalskim Ośrodku Kultury na wyjątkowej Gali Mozartowskiej, upamiętniającej 230. rocznicę śmierci W.A. Mozarta. Na scenie wystąpią pedagodzy i studenci z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Białymstoku pod batutą prof. dr hab. Janusza Przybylskiego. Zabrzmią kompozycje patrona koncertu, jednego z trójki tzw. „klasyków wiedeńskich”.

24.11.2021, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny
zamów transport door-to-door >>

24 listopada spotkamy się w Suwalskim Ośrodku Kultury na wyjątkowej Gali Mozartowskiej, upamiętniającej 230. rocznicę śmierci W.A. Mozarta. Na scenie wystąpią pedagodzy i studenci z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Białymstoku pod batutą Janusza Przybylskiego.

PROGRAM: 

 • W.A. Mozart – Symfonia koncertująca Es-dur KV 364
  Włodzimierz Promiński – skrzypce, Andrzej Reichert – altówka
 • W.A. Mozart – Parto, parto z pierwszego aktu opery La clemenza di Tito KV 621
  Emilia Sakowicz – mezzosopran
 • W.A. Mozart – Concert Aria Per pieta non ricercate KV 420
  Andrzej Michałowski – tenor
 • W.A. Mozart – Msza koronacyjna C-dur KV 317
  Marta Wróblewska – sopran, Emilia Sakowicz – alt, Andrzej Michałowski – tenor, Wiktor Orlof – bas

Przygotowanie solistów: prof. dr hab. Cezary Szyfman

Wystąpią: Chór Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki (opieka art. prof. Wioletta Miłkowska, dr hab. Ewa Barbara Rafałko), Studencka Orkiestra Symfoniczna (opieka art. dr hab. Włodzimierz Promiński, prof. UMFC; dr Rafał Dudzik), Dyrygent prof. dr hab. Janusz Przybylski.

Kierownictwo projektu artystycznego: Wioletta Miłkowska


Wydarzenie odbędzie się w aktualnym reżimie sanitarnym, a jego uczestnicy są zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in.: zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej (maseczka, przyłbica), używania płynu odkażającego dłonie, zachowania przepisowej odległości podczas przepływu na widownię i złożenia pracownikowi obsługi widowni obowiązkowego, pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony SOK (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Szczegóły w Regulaminie imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury.
 

Kategoria: Archiwum