Festiwal Fantastyki: “Noc cudów, czyli babcia i wnuczek”

Gałczyński wiecznie żywy, czyli farsa w dwóch aktach wg K.I. Gałczyńskiego w wykonaniu Teatru Form Czarno- Białych PLAMA. Groteska, absurdalny humor, klimat “Teatrzyku Zielona Gęś”. Być może najpoważniejsza scenka Gałczyńskiego – metafizyczna jak trzeba, obrazoburcza jak trzeba, bolesna jak trzeba. Czy śmieszna? 

Piątek, 18.09.2015, godz. 10:00,
Duża Scena, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 5 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

“Groteska moi mili, aż tu kwili!”, czyli to, co Teatr Form Czarno-Białych PLAMA lubi najbardziej i częsta forma wypowiedzi scenicznej zespołu. Tym razem ustami aktorów przemówi sam Mistrz Konstanty – Pan Absurdu, który teatr uprawiał w jedyny w swoim rodzaju sposób.

P1820499

Zaczyna się tajemniczo: “Express Wieczorny. Dodatek Nadzwyczajny. Cud w leśniczówce. Korespondent “American Press” John Rutabaga donosi, że w opuszczonej leśniczówce nad Jeziorem Nidzkim pojawił się dzik z głową Batorego. Miejscowa ludność od trzech dni koczuje przed leśniczówką w prowizorycznych szałasach, znosząc dzikowi ofiary w postaci sera, jajek i suszonych grzybów. Stanisław Olejniczak, miejscowy grabarz, w stanie metafizycznego uniesienia zeskoczył z miejscowej dzwonnicy, nie ponosząc żadnych obrażeń cielesnych, a w dodatku odzyskując słuch i powonienie oraz zaprzestając raz na zawsze gry w <oko>.”

Teatr Form Czarno- Białych PLAMA - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Teatru Form Czarno- Białych PLAMA – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

“Babcia i wnuczek…” to sztuka bliska Zielonej Gęsi. Sprawę cudomanii Babci animują zarówno dwaj spece od „cudów”- Adamus i Rączka, jak i koleżanki i koledzy Wnuczka, nad którym Babcia sprawuje władzę totalitarną. Knują plan naprawy Babci, programują własny cud, zabierają Wnuczka z Babcią do leśniczówki, gdzie rzekomo ukazuje się dzik z głową Batorego. I wbijają przysłowiową piątą klepkę, nalewają oleju do głowy.

P1820544

Zapraszamy na humor naturalnie głupawy, fenomenalnie głupotę demaskujący. Morał? A jakże! Bo często padamy ofiarą własnej śmieszności i absurdów życia codziennego. Groteska przeplatana parodią, patosem, mistycyzmem i zwykłym, niekiedy czarnawym, humorem, trafi w gusta młodszych i starszych. Reżyserką spektaklu jest Mirosława Krymska. Scenografię stworzył Mieczysław Iwaszko.

obsada:

  • BABCIA LORELEI – Weronika Bogdan
  • WNUCZEK LORELEI – Jakub Persjanow
  • KATARZYNA – Joanna Rutkowska
  • ADAMUS i RĄCZKA – Karolina Safinowska, Angelika Safinowska
  • ELIZEJSKA – Wiktoria Cichosz
  • PŁEĆ – Oskar Paweło
  • SIEROTKA-MASKOTKA – Katarzyna Wyrzykowska
  • POLACY, KOLEDZY WNUCZKA, WĘDROWNI METAFIZYCY, SPIKERZY – Klaudia Judzewicz, Anna Barszczewska, Damian Izbicki

Tak było podczas premiery spektaklu:

afisz_noc_cudow_09_nowy


Spektakl zostanie zaprezentowany w ramach Festiwalu Fantastyki „Portal Północny Wschód”

fantastyka700

Kategoria: Archiwum