Gramy do nieba | Kanka Franka

Gotowi na ludową potańcówkę na miejskim skwerze? Zagra żywy nośnik muzycznej tradycji Suwalszczyzny – duet Kanka Franka, czyli kochające folk Małgorzata Makowska na harmonii pedałowej i Magdalena Balewicz na bębnie obręczowym. Podbiją Wasze serca i sprawią, że nóżka sama zacznie tupać. Do zobaczenia przy fontannie przy ul. Minkiewicza. Start o godz. 19.00!

11.08.2021, godz. 19.00
skwer przy ul. Minkiewicza w Suwałkach

wstęp wolny
wydarzenie organizowane w obowiązującym reżimie sanitarnym

Kim jest Kanka Franka? Kanka – coś z czego można czerpać, coś w czym się przechowuje. Franek (Racis) to jeden z ostatnich suwalskich muzykantów, który pozostawił po sobie bogaty repertuar skrzypcowy. Odszedł w październiku 2018 roku. By uczcić jego pamięć powstała kapela Kanka Franka, czyli duet muzykantek: Małgorzaty Makowskiej (harmonia pedałowa) i Magdaleny Balewicz (bęben obręczowy). Dziewczyny wykonują tradycyjną muzykę Suwalszczyzny z repertuaru Franciszka Racisa, której uczyły się bezpośrednio od mistrza, ale też poznaną podczas muzycznych podróży po całej Polsce. Jako pasjonatki folkloru przemycają elementy niematerialnego dziedzictwa, tj. muzykę, tańce, śpiewy, elementy obrzędów do współczesnego świata, co umożliwia słuchaczom czy uczestnikom potańcówek podróż do lat młodości ich dziadków czy pradziadków.

Koncerty “Gramy do nieba” odbywają się w przestrzeni podwórek osiedlowych, ulic, skwerów, w miejscach rekreacji i odpoczynku mieszkańców Suwałk.

zdjęcie ilustracyjne, fot. Marcin Pawlukiewicz

Uczestnictwo w koncercie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym. Uczestnicy wydarzenia są również zobowiązani do stosowania się do Regulaminu wydarzenia oraz do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in. do obowiązku zakrywania ust i nosa lub zachowania minimum 2-metrowego dystansu od innych osób.

Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >>  
Oświadczenie o stanie zdrowia – dorośli >>
Oświadczenie o stanie zdrowia – dzieci >>

 

Kategoria: Archiwum, Muzyka i taniec