Grażyna Łobaszewska nauczy nas pogody

Piosenkarka porównywana z Arethą Franklin czy Billie Holiday powraca z nową płytą z okazji 40-lecia pracy artystycznej. Dojrzałe teksty J. Wołka, A. Poniedzielskiego, P. Bukartyka plus energetyczne aranżacje Ajagore znakomicie współgrają z pełnym ognia głosem wokalistki. Jubileuszowy koncert to również swoista wycieczka po największych hitach artystki.

Piątek, 28.09.2018, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety 40 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK 
Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca >>.

Jubileuszowy koncert to swoista wycieczka po wszystkich płytach artystki. Usłyszymy największe hity Artystki, m.in.: Czas nas uczy pogody, Brzydcy, Gdybyś. Zabrzmią także piosenki z płyty Przepływamy. Nie zabraknie również sztandarowych piosenek Czesława Niemena, które znalazły się na płycie Dziwny jest…. poświęconej pamięci Mistrza: Jednego serca, Płonąca stodoła, Dziwny jest ten świat, oraz zupełnie nowych kompozycji, które pojawiły się na najnowszym, jubileuszowym albumie Sklejam się.

Pierwszy raz muzyczny świat usłyszał o Grażynie Łobaszewskiej w 1971 roku na FPR w Zielonej Górze. Rok później artystka przeniosła się do Poznania, który na kilka lat stał się jej drugim domem. Od tego momentu kariera wokalistki potoczyła się błyskawicznie. Jak mówi Krzysztof Ścierański, basista i kompozytor, Grażyna to „najczarniejsza z białych kobiet”. Krytycy zaś bez wahania porównują wokalistkę z Arethą Franklin czy Billie Holiday. Piosenkarka występowała i nagrywała także z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem Aleksandra Maliszewskiego, Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy i z orkiestrą Zbigniewa Górnego.

W 2005 roku ukazała się płyta Prowincja jest piękna, będąca owocem współpracy Grażyny Łobaszewskiej z autorem tekstów, Krzysztofem Loganem Tomaszewski a także młodym, trójmiejskim Jazzmanem Piotrem Manią. Od 2008 r. regularnie towarzyszy Grażynie formacja Ajagore. Owocem tej współpracy jest niezliczona ilość koncertów oraz najnowsze, jubileuszowe wydawnictwo Sklejam się oraz płyta poświęcona pamięci Czesława Niemena pod tytułem Dziwny jest… z oryginalnymi aranżacjami utworów Czesława Niemena.

Łobaszewska, znana z takich utworów jak Czas nas uczy pogody, Za szybą, Gdybyś, czy wyśmienitych duetów z Piotrem Schulzem (m.in. Może za jakiś czas i Autostradą do nieba), w Suwałkach wystąpi w towarzystwie trójki muzyków tworzących Ajagore (Maciej Kortas – gitara, Sławomir Kornas – gitara basowa, Michał Szczeblewski – perkusja). Ajagore stanowi doskonałe uzupełnienie głębokiego i pełnego ognia głosu, jakim obdarzona jest wokalistka.

20% rabatu z biletem z koncertu Grażyny Łobaszewskiej!
Partner koncertu – Hotel Loft 1898*** – przygotował specjalną ofertę dla widzów koncertu.
Każdy posiadacz biletu na koncert Grażyny Łobaszewskiej w SOK, który w dniu koncertu (28.09.2018)
odwiedzi Restaurację TATARAK, otrzyma 20% rabatu na obiadokolację.
Przyjdź, okaż bilet i skosztuj znakomitej kuchni Restauracji TATARAK w Hotelu LOFT 1898***!


Kategoria: Archiwum