HERSTORIE. OPOWIEŚCI O KOBIETACH NIEZWYKŁYCH | KONOPNICKA NASZĄ SIŁACZKĄ

HERSTORIE to cykliczne spotkania o niesamowitych postaciach kobiecych. Podczas październikowego wydarzenia pochylimy się nad postacią Marii Konopnickiej. Grupa teatralna Stasimon na cześć znanej pisarce chce oddać głos niezwykłym kobietom i za pomocą teatralnych środków przekazu przedstawić ich osiągnięcia.
29.10.2022, godz. 18.00
Kawiarnia Artystyczna, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny
zamów transport door-to-door >>

Herstoria (ang. herstory) – historia opisywana z perspektywy feministycznej, ze szczególnym uwzględnieniem dziejowej roli kobiet.
(przypis: https://pl.wikipedia.org/wiki/Herstoria) 

Maria Konopnicka była silną kobietą. Wszyscy ją znają i doceniają jej dorobek. W historii jet wiele postaci kobiecych, które dorównują dokonaniami Konopnickiej, a jednak mało się o nich mówi. Grupa teatralna Stasimon na cześć Marii Konopnickiej chce oddać głos niezwykłym kobietom i za pomocą teatralnych środków przekazu przedstawić ich osiągnięcia poprzez wiersze i piosenki.
 
HERSTORIE to cykliczne spotkania o niesamowitych postaciach kobiecych. Poznamy losy poetki i działaczki o prawa kobiet, pierwowzoru postaci agenta 007, aktorki dzięki której świat korzysta w wi-fi, dziennikarki i podróżniczki, która w XIX wieku  przemierzyła ziemię dookoła w 72 dni. Ich życiorysy przepełnione są przygodami na kanwie których powstałby niejeden film.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

Kategoria: Archiwum