Hiszpańskie grafiki w Galerii Chłodna 20

“Las Sztuki – edukacyjne doświadczenia prezentacji wizualnej” – wystawa grafiki studentów Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Politechniki w Walencji (Hiszpania)
Galeria Sztuki Współczesnej Chłodna 20, ul. T. Noniewicza 71

Wystawa czynna do 16.04. Wstęp wolny

_MG_6479

Tak było na wernisażu wystawy:

“Las Sztuki  – edukacyjne doświadczenia prezentacji wizualnej” (“BosqueArte – vivencias educativas de representación visual”

Jest to projekt na temat badań dotyczących wczesnej edukacji poprzez ilustrację obrazu – prowadzony przez:  profesor Ana Tomas Miralles i uczennicę Jolantę Mazurczyk-Tavera. Wystawa przedstawia ilustracje (prace oryginalne, ponad 100 sztuk) zrealizowane przez studentow z Wydziału Sztuk Pięknych na Politechnice w  Walencji, we współpracy z Oddziałem Rysunku i Centrum Badań Sztuka i Otoczenie, a także przy wydatnej pomocy firmy TotEnArt i  przedszkola Odważny Książę (Príncipe Valiente). Powstałe prace posłużą do zilustrowania książki o tym samym tytule (ISBN: 978-84-616-2613-7).

DSCF0028a

Projekt odnosi się do tematyki lasu widzianego z różnych perspektyw i strategii nauczania, gdzie przedstawia się informacje pochodzące z języka wizualnego i werbalnego. W tym interdyscyplinarnym założeniu środki graficzne są mediatorem w celu wzmocnienia i stymulowania zdolności poznawczych i emocjonalnych u dzieci w różnym wieku. To analiza komunikacji poprzez wizualne argumenty, konkretne i zarazem różnorodne metody rejestracji takie jak: techniki wielokrotnej reprodukcji i rozmaite interwencje na papierze (sitodruk, drzeworyt, techniki fotomechaniczne, transfery, matryce, stemple, itp.).

Na wystawie główną uwagę skupiają faktury, które są owocem eksperymentów i badań w obszarze grafiki, a także jej związków ze strategiami budowania komunikacji w świecie dzieci. Naszym celem jest poszerzenie wiedzy o języku wizualno-plastycznym w celu kształtowania rozwoju osobistego.  Rozwoju, który ma zastosowanie w ekspresji wizualnej.

Oncina_Ana_1

Podobne w charakterze wstępne projekty zostały już nagrodzone i wystawione poza  granicami Hiszpanii: w Muzeum Sztuki Virreinal w Taxco oraz w Muzeum Pinacoteca w Colimie (Meksyk), SF Center for the Book w San Francisco (USA) oraz w galerii Essen w Niemczech.  Mamy nadzieję, że zostaniemy wyróżnieni i nagrodzeni na kolejnych wystawach międzynarodowych i krajowych.

prof. Ana Tomas Miralles, Jolanta Mazurczyk-Tavera

Kuratorzy wystawy: prof. Ana Tomas Miralles i Jolanta Mazurczyk-Tavera
Komisarz wystawy: Andrzej Zujewicz

LasSztuki

Kategoria: Archiwum