Impresje. Wschody i zachody | Wystawa Grupy Plastycznej Sztalugi

Artyści z grupy SZTALUGI z Pracowni Plastycznej Centrum zapraszają na kolejną wystawę dzieł malarskich. Wystawa „Impresje – Wschody i Zachody” jest próbą wrażeniowego zapisu pięknego zjawiska jakim jest wschód lub zachód słońca. Na wystawie w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Noniewicza 71 zaprezentuje się 19 artystek. Prace będzie można oglądać do 30 listopada.

21.10.2022, godz. 18.00
I piętro, SOK, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny

Wystawa czynna do 30 listopada 2022 r.

Malarze z grupy SZTALUGI z Pracowni Plastycznej Centrum zapraszają na kolejną wystawę dzieł malarskich. Wystawa „Impresje – Wschody i Zachody” jest próbą wrażeniowego zapisu pięknego zjawiska jakim jest wschód lub zachód słońca. Inspiracją do stworzenia obrazów było malarstwo impresjonistów, a w szczególności Claude Monet’a z jego sztandarowym obrazem „Impresja, wschód słońca”. Autorki prac próbowały uchwycić ulotność chwili wschodzącego lub zachodzącego słońca z towarzyszącą temu zjawisku niesamowitą feerią czystych kolorów i ciepłym światłem docierającym nawet do głębokich cieni. Tak powstały obrazy mocne w kolorze, czarujące i magiczne, działające na nasze zmysły.

Komisarz wystawy: Andrzej Zujewicz
 
 
 

Autorzy prac:

Katarzyna Bogdan, Teresa Gajek, Bożena Nowacka, Wiera Pszczółka, Barbara Sołowiej, Krystyna Szukiłowicz, Teresa Banasiak, Halina Żukowska, Barbara Grygo, Alicja Malinowska, Alina Romanowska, Alina Frejman, Teresa Malinowska, Alicja Puza, Anna Kiluk, Krystyna Sajewska, Jolanta Naskręt, Aurelia Pieczulis, Alicja Skalska, Jadwiga Mańczuk.


Grupa plastyczna SZTALUGI działa w pracowni plastycznej CENTRUM w Suwalskim Ośrodku Kultury już od 2006 roku. Założycielem grupy jest Halina Mackiewicz, a obecnym opiekunem Andrzej Zujewicz. Członkami grupy są osoby z różnych środowisk zawodowych. Dorobek twórczy grupy był prezentowany co roku w Suwalskim Ośrodku Kultury. Uczestnicy  przez szereg lat brali udział w plenerach malarskich organizowanych w Suwałkach i na Suwalszczyźnie, a także na Litwie. Na przestrzeni  15 lat malarze prezentowali wiele interesujących wystaw min. cykle: Smacznego, Z rodzinnego Pamiętnika, Szkło, Kontrasty, Opowieści Kwietne, Żywioły, W poszukiwaniu natury rzeczy, Człowiek, Zwierzęta, Rysunek – pastel.

 


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

Kategoria: Archiwum