“Jabłko” – love story z Foremniak i Koroniewską w SOK

Małgorzata Foremniak, Joanna Koroniewska i Jan Jankowski w SOK we wzruszającym love story XXI wieku.

Spektakl “Jabłko”
Piątek, 22.11, godz. 19:00
Duża Scena Suwalskiego Ośrodka Kultury
Czas trwania: około 90 minut

IMPREZA ZEWNĘTRZNA
Bilety: 80, 60 i 45 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

JABŁKO – w reżyserii Tomasza Dutkiewicza, który postawił na interesującą konwencję spektaklu. Kolejne sceny oddzielił muzyką i filmowymi ujęciami erotycznych zbliżeń głównych postaci wyświetlanymi na białym płótnie. Dutkiewicz zdecydował się też na ograniczenie scenografii (tylko i wyłącznie ławka w parku). Uwagę mają bowiem koncentrować emocjonalne wybuchy, do których dochodzi w miłosnym trójkącie.

JABŁKO – występują Małgorzata Foremniak, Joanna Koroniewska i Jan Jankowski, czyli czołowi polscy aktorzy. Sztuka wymaga od nich pełnego zaangażowania…

JABŁKO – sztuka o miłości, zdradzie i umieraniu, opowiedziana niebanalnie, mądrze i poetycko.

JABŁKO – Verna Thiessena, współczesnego kanadyjskiego dramaturga, to love story 20 lat później. To prawda, bo tekst Verna Thiessena opowiada o tym samym, co powieść Ericha Segala pt. “Love Story” – związku miłości i śmierci. Tu jednak relacje są odwrotne. Umieranie nie jest kulminacją wielkiej miłości, ale odrodzeniem uczucia. Po piętnastu latach współżycia małżeństwo Lyn (Małgorzata Foremniak) i Andy’ego (Jan Jankowski) przeżywa kryzys. Mąż zaczyna zdradzać żonę ze spotkaną w parku studentką, Samanthą (Joanna Koroniewska). Wkrótce okazuje się, że Lyn zapada na nowotwór. Andy i jego kochanka opiekują się Lyn aż do jej śmierci. Kiedy następuje kres życia Lyn, Andy stwierdza, że była jego jedyną miłością i nie chce rozpocząć nowego życia z Samanthą.

_MG_4928
JABŁKO – opowieść o małżeńskim trójkącie, to pretekst do poruszenia ważnych problemów w życiu każdego, dorosłego człowieka: od braku więzi między małżonkami i chęci młodych ludzi, którzy pragną żyć bez zobowiązań, po walkę z ciężką, śmiertelną chorobą. To wszystko sprowadza się do próby odnalezienia odpowiedzi na pytanie: czym jest miłość? Namiętność? Człowieczeństwo?

jablko_5
JABŁKO – opowieść o sile prawdziwego uczucia, o skomplikowanej naturze ludzkich zachowań i wzajemnych relacji, o nie oczywistości wyborów i emocji, wreszcie – co najważniejsze – przepiękna.

_MG_4647

Powiedzieli o “Jabłku”:
Tomasz Dutkiewicz (reżyser): Chociaż fabuła sztuki może wydawać się bardzo prosta, jest niezwykle wzruszająca i głęboko dotycząca każdego z nas. Myślę, że spektakl ten nikogo nie pozostawi obojętnym.

Małgorzata Foremniak: Wbrew pozorom jest to bardzo pozytywna sztuka o tym, że w życiu wszystko można zmienić, a rzeczy, które są dla nas bolesne zawsze mają swój sens

Joanna Koroniewska: Gram z największą przyjemnością, ze świetnymi aktorami, a to ma dla mnie niezmiernie ważne. Myślę, że każdy ma w życiu takie momenty, w których nie do końca jest dobrym człowiekiem, a sztuka ta doskonale to odzwierciedla.

Patronami medialnymi spektaklu “Jabłko” w Suwalskim Ośrodku Kultury są:

radio5wspolczesna (2)niebywale

Jabko-plakat

Kategoria: Archiwum