Jacek Wójcicki muzyką zaklina czas

Przeboje Grechuty, Demarczyk, Sinatry, Bocellego i innych, piosenki filmowe oraz nowe propozycje artysty związanego z legendarną “Piwnicą pod Baranami”. Jacek Wójcicki od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc brawurowe show.

Piątek, 2.10.2015, godz. 19:00
Duża Scena, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 60 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

jw-foto1
Fot. ©Jacek Wrzesiński

“ZAKLINAM CZAS” to nowa propozycja koncertowa Jacka Wójcickiego.  Po raz pierwszy Artysta koncertuje z pełnowymiarowym zespołem, doskonale sprawdzającym się zarówno w salach koncertowych, jak  i na koncertach plenerowych.

Repertuar to pozycje doskonale znane publiczności z Artysty koncertów: „nieśmiertelne” przeboje Grechuty, Demarczyk, Sinatry, Bocellego i innych, piosenki filmowe (m.in. z „Ostatniego dzwonka”), ale także nowe propozycje. Nowe piosenki zostały skomponowane specjalnie dla Jacka Wójcickiego przez najlepszych polskich kompozytorów. Słowa napisał Michał Zabłocki, autor przebojów chociażby GrzegorzaTurnaua czy Czesława Mozila. Nad brzmieniem materiału czuwają muzycy o pokolenie młodsi: gitarzysta T. Banaś (DeMono, Piasek), perkusista i producent A. Malik (Lombard), klawiszowiec A. Drzewiecki (Pudelsi, Magda Femme,), skrzypek M. Chytrzyński i basista M. Braszak.

A publiczność bawi się, wzrusza, śpiewa, klaszcze i…długo wspomina każdy koncert.

Jacek Wójcicki od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show.

Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu!

Tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu, Piotr Skrzynecki. Od tamtych lat nic się nie zmieniło. Jacek jest tak samo demoniczny i rozmiłowany w kontrastach: w tym co komiczne, i w tym co liryczne. Dziś tak samo jak wtedy, gdy debiutował w Piwnicy, warto go słuchać i podziwiać.

Występuje wspólnie z największymi gwiazdami sceny, m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską czy Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital. Bierze także udział gościnny w projektach „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza i „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza.

Wywiad z Jackiem Wójcickim dla Radia Olsztyn (luty 2014)POSŁUCHAJ

Jako aktora (absolwent krakowskiej PWST, ujawnił swój talent w słynnej “Piwnicy pod Baranami”) widzieliśmy go w takich filmach jak „Lista Schindlera” S.Spielberga, „Ostatni dzwonek” M. Łazarkiewicz, serialach „Dzieci z Doliny Młynów” i „Urwisy z Doliny Młynów” oraz programach TV m.in. w „Kabarecie Olgi Lipińskiej”, galach Zbigniewa Górnego itd. Stworzył też niezapomnianą postać Pana Tenorka – bohatera programów dziecięcych TVP.

Pierwsza od wielu lat płyta Jacka Wójcickiego z premierowym materiałem, „Zaklinam czas”, miała premierę  w walentynkowy wieczór 14 lutego 2015r. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Zbigniew Wodecki i Maciej Maleńczuk. Tytuł albumu Jacek Wójcicki dobrał bardzo starannie. – Rzeczywiście zaklinałem troszeczkę czas, żeby nagrać ten materiał, ale również żeby wrócić myślami i stylistyką do moich lat szczenięco-nastoletnich i moich fascynacji muzycznych. Przede wszystkim chciałem jednak opowiedzieć coś fajnego o uczuciach, namiętnościach, trochę też o Krakowie.

Więcej na www.jacekwojcicki.eu oraz culture.pl/pl/tworca/jacek-wojcicki


PATRONAT MEDIALNY:

niebywalesuwalki24suwalkiinfo_logo_zawsze takietvs24-esuwalkingpl-bez-slogan-v1dwutygodnikAugustow24radio5radio5compl

wojcieckinowy

Kategoria: Archiwum