JARMARK FOLKLORU | KONKURS NA STYLIZACJĘ

24.07.2022 r., podczas drugiego dnia XXII Jarmarku Folkloru odbędzie się konkurs na najbardziej pomysłową stylizację inspirowaną strojem ludowym, tradycyjnym lub historycznym. Najciekawsze stroje zostaną nagrodzone upominkami związanymi z tradycją i dziedzictwem kulturowym Suwalszczyzny.

24.07.2022
Park Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy do udziału w konkursie na  na stylizację inspirowaną strojem ludowym, tradycyjnym lub historycznym, który odbędzie się drugiego dnia XXII Suwalskiego Jarmarku Folkloru (24.07.2022).

W konkursie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek, płeć i miejsce zamieszkania. Konkurs jest otwarty także dla wystawców ze stoisk handlowych i animacyjnych. Przewidziane są nagrody, oczywiście związane z folklorem, tradycją i dziedzictwem kulturowym Suwalszczyzny!
 
Jak wziąć udział w konkursie?
  • W niedzielę 24 lipca należy przyjść na XXII Suwalski Jarmark Folkloru w pełnym ubiorze lub w stroju zawierającym elementy stylizowane na ludowo/ tradycyjnie/ historycznie (od pełnego kostiumu, przez pojedyncze elementy, takie jak lniana koszula czy barwna chusta, krajka wpleciona we włosy, korale na szyi, czy fibula w klapie marynarki). Ważne, żeby elementy stylizacji nawiązywały do ludowości, folkloru, tradycji lub historii naszego regionu.
  • Zgłosić się do oznakowanego punktu organizatora przy scenie, zapisać się na listę i otrzymać naklejkę z numerem, którą należy przykleić na sobie, w widocznym miejscu.
  • O zwycięstwie decyduje publiczność, warto więc krążyć po alejkach Parku Konstytucji 3 Maja, aby jak najwięcej osób zauważyło Waszą stylizację i numer. W ciągu dnia będzie też kilka okazji, byście mogli opowiedzieć o swoim stroju do mikrofonu i w ten sposób pozyskać przychylność publiczności. Punkt głosowania będzie umieszczony przy scenie.
  • Należy zjawić się na rozstrzygnięcie konkursu, które nastąpi późnym popołudniem. Nagrodzone zostaną te stylizacje, które uzyskają najwięcej głosów publiczności.

Informacji na temat imprezy udziela:

 Magdalena Zielińska tel. (87) 563 85 45 , e-mail: magdalena.zielinska@soksuwalki.eu

Kategoria: Archiwum