Jarmark Kamedulski 2021. Moc koncertów, film o Suwałkach i strefa familijna

Zapraszamy na trzy dni atrakcji. Nie zabraknie znanych polskich artystów, gwiazdą wieczoru będzie CLEO z zespołem. W programie także Gala Nagrody Włócznia Jaćwingów, premiera filmu o Suwałkach, występy lokalnych zespołów, wernisaż kolekcji Izabeli Roman, kiermasz, piknik sportowo-rekreacyjny oraz specjalna strefa zabaw dla dzieci. 

13-15.08.2021, Suwałki

wstęp wolny

Tegoroczny Jarmark Kamedulski poprzedzą dwa wyjątkowe wydarzenia. W piątek, 13 sierpnia Muzeum Okręgowe w Suwałkach zaprasza na wernisaż wystawy pt. “DAR. Izabela Roman – kolekcja polskiej sztuki współczesnej”. To dzieła polskiego malarstwa współczesnego podarowane przez mieszkającą w Stanach Zjednoczonych Izabelę Roman, stryjeczną wnuczkę Walerego Romana, działacza państwowego i społecznego II Rzeczypospolitej. Wieczorem tego samego dnia, w Sali im. A. Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury odbędzie się Gala Wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Suwałk “Włócznia Jaćwingów 2020”. Uroczystość uświetni koncert z udziałem Alicji Węgorzewskiej, Olgi Bończyk, Macieja Miecznikowskiego, Bogdana Kierejszy i zespołu Tango Attack.

W sobotę, 14 sierpnia zapraszamy do parku Konstytucji 3 Maja na tradycyjny kiermasz. Nie mogło zabraknąć też działań adresowanych do mieszkańców zainteresowanych aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Od godziny 11.00 do 18.00 spotkamy się na pikniku sportowo-rekreacyjnym na Bulwarach nad Czarną Hańczą. Do strefy „Sportowe Miasto”  zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. W programie atrakcje dla całej rodziny, m.in.: strefa wyjątkowych dmuchawców, gry sprawnościowe, mecze Beach Tennisa i Speed-ball’a. Więcej>>
Również sobotni wieczór zapowiada się bardzo muzycznie. Pierwsze dźwięki zabrzmią o godz. 18.00 – wystąpi suwalska grupa Twinpix. Po niej na scenie w parku Konstytucji 3 Maja pojawi się zespół Bright Ophidia z Białegostoku. Gwiazdą wieczoru będzie jedna z najbardziej popularnych polskich wokalistek – CLEO, która wystąpi z zespołem.

Do niedzielnych atrakcji dołączy familijna strefa zabaw oraz stoiska lokalnych twórców, artystów i stowarzyszeń kulturalno-artystycznych. Najmłodsi z przyjemnością obejrzą Niedzielny Poranek Teatralny i wezmą udział w specjalnie dla nich przygotowanych animacjach. Zaraz po spektaklu odbędzie się ogłoszenie wyników XV już edycji Suwalskich Limeryków Latem, konkursu organizowanego od lat przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Jedną z atrakcji artystycznych tegorocznego Jarmarku Kamedulskiego będzie możliwość stworzenia własnego obrazu. Zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i osoby dorosłe na Aleję Artystów do udziału w warsztatach twórczych. Ewa Markiewicz-Adamczewska, autorka projektu “HopWart_VirWigry” prezentowanego w czerwcu tego roku w Galerii Patio SOK, poprowadzi autorskie warsztaty twórcze “Wzór-z-geoTaśmy”. Artystce towarzyszyć będzie  Andrzej Zujewicz z Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Oprócz zakupów i degustacji, będzie okazja obejrzeć występy lokalnych artystów, między innymi Zespołu Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA, Suwałki Gospel Choir, zespołów senioralnych “Suwalskie Starszaki” i “Srebrne Pierwiosnki”, a także dzieci i młodzież ze Studiów Tańca FLEX, DOTYK, RADOŚĆ, Studia Piosenki ŚWIETLIK oraz młodych muzyków z pracowni muzycznych SOK.

Wieczór zakończy mocny akcent muzyczny – na suwalskich Bulwarach nad Czarną Hańczą wystąpi zespół Studio Accantus z Warszawy. Tuż po koncercie zapraszamy na premierową projekcję filmu przegotowanego przez Muzeum Okręgowego w Suwałkach pt. „300-lecie Suwałk”.

PROGRAM JARMARKU KAMEDULSKIEGO 2021

13.08.2021 (piątek) 

Muzeum Okręgowe w Suwałkach, ul. Kościuszki 81

 • 17.30 | wernisaż wystawy DAR Izabela Roman – kolekcja polskiej sztuki współczesnej

Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5, Sala im. Andrzeja Wajdy

 • 19.00 | uroczyste wręczenie nagród Prezydenta Miasta Suwałk WŁÓCZNIA JAĆWINGÓW 2020
  oprawa muzyczna: Alicja Węgorzewska, Olga Bończak, Maciej Miecznikowski, Bogdan Kierejsza oraz zespół TANGO ATTACK 
  prowadzenie: Magdalena Gołaszewska i Krzysztof Szubzda

 14.08.2021 (sobota)

park Konstytucji 3 Maja

 • 10.00-22.00 | strefy handlowa i gastronomiczna

Bulwary nad Czarną Hańczą, przy Galerii Sztuki Stara Łaźnia SOK

 • 11.00-18.00 |   Sportowe Miasto, piknik sportowo rekreacyjny

scena plenerowa przy muszli koncertowej w parku Konstytucji 3 Maja   

 • 18.00 | koncert zespołu TWINPIX z Suwałk
 • 19.15 | koncert zespołu BRIGHT OPHIDIA z Białegostoku
 • 20.05 | oficjalne otwarcie Jarmarku Kamedulskiego przez Prezydenta Miasta Suwałk
 • 20.30 | koncert gwiazdy wieczoru – CLEO

15.08.2021 (niedziela)

park Konstytucji 3 Maja

Bulwary nad Czarną Hańczą

 • godz. 19.00 | koncert zespołu STUDIO ACCANTUS z Warszawy
 • godz. 20.00 | “300 lat Suwałk” projekcja filmu Muzeum Okręgowego w Suwałkach

prowadzenie: Włodzimierz Ciborowski

Organizatorzy

   

Sponsor

Partnerzy

                                                                                                                                                                   

Patronat medialny

  


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >>  
Oświadczenie o stanie zdrowia – dorośli >>
Oświadczenie o stanie zdrowia – dzieci >>

Kategoria: Archiwum