Jezioro Łabędzie – Royal Russian Ballet

Wtorek, 15.10, godz. 19:00
Środa, 16.10, godz. 19:30
Czwartek, 17.10, godz. 20:00
Duża Scena Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5
Jezioro Łabędzie – Royal Russian Ballet

Arcydzieło Piotra Czajkowskiego. Niezwykła historia miłosna z morałem w tle, która od ponad stu lat zachwyca publiczność na całym świecie.

IMPREZA ZEWNĘTRZNA
Bilety:
80, 95 i 110 zł w kasie SOK lub na www.bilety.soksuwalki.eu

BILETY NA “JEZIORO ŁABĘDZIE” 15.10 i 16.10 ZOSTAŁY WYPRZEDZANE. SĄ JESZCZE BILETY NA “JEZIORO ŁABĘDZIE”, KTÓRE W SOK ZOSTANIE ZAPREZENTOWANE 17.10 O GODZINIE 20:00.

“Jezioro Łabędzie” to nieprzerwanie największe arcydzieło sztuki baletowej. Od ponad stu lat zachwyca i inspiruje publiczność na całym świecie – prapremiera “Jeziora Łabędziego” miała miejsce w Teatrze Bolszoj w Moskwie 4 marca 1877 roku. Polska premiera odbyła się 30 grudnia 1900 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Ponadczasowa historia miłosna nasycona jest subtelnym liryzmem i poetycką fantastyką. Wielką rolę odgrywa w całej opowieści muzyka która porywa serca, melodyką unoszącą nasze najskrytsze marzenia, podkreślającej baśniowy klimat akcji.

W październiku arcydzieło Piotra Czajkowskiego zaprezentuje w Polsce Royal Russian Ballet. 15 października “Jezioro Łabędzie” można zobaczyć na Dużej Scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Royal Russian Ballet – zespół powstały w Charkowie w 2007 roku, złożony z artystów rosyjskich i ukraińskich, szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Mikhail Bezzubikov – solista Bolshoi Ballet, który ukończył słynną rosyjską szkołę choreografii w Perm i w uznaniu wielu zasług otrzymał tytuł Honorowego Artysty Rosji; Anatoliy Kazatskiy – manager zespołu, tancerz i choreograf, m.in. zwycięzca Międzynarodowego Konkursu „ Serge Lifar 2002”.

Oryginalne kreacje zespołu, oparte na klasycznych tradycjach słynnej rosyjskiej szkoły baletowej, przysparzają mu ogromną ilość entuzjastów i wielbicieli, zaś wirtuozeria tancerzy porywających młodzieńczą pasją, wspaniałą techniką, lekkością i precyzją wykonawczą – zachwyca widzów wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Jezioro-czysty

Kategoria: Archiwum