Kayah i Enej w 2014 roku w SOK. A to nie wszystko

Rok 2013 w Suwalskim Ośrodku Kultury obfitował we wspaniałe koncerty, spektakularne spektakle i świetne festiwale. Plany na pierwszy kwartał 2014 roku mogą świadczyć o tym, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze. W SOK wystąpią m.in. Kayah i Enej oraz Chóru Armii Aleksandra Pustovalova.

WKRÓTCE W SOK:

13-19 stycznia – T-Mobile Nowe Horyzonty Tournee – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

KUP BILET!

18 stycznia – koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

KUP BILET!

14 lutego – spektakl “Cud medyczny w Wilkowyjach” – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

KUP BILET!

21 lutego – koncert zespołu Enej

KUP BILET!

Rewelacja ostatnich sezonów muzycznych w Polsce. W 2011 roku olsztyński zespół wygrał program “Must Be the Music. Tylko muzyka”. Kraj podbiła wpadająca w ucho i porywająca nogi do tańca muzyka z pogranicza folku, ska i alternatywy oraz świetne teksty.

W SOK zespół zagra swoje największe przeboje z “Tak smakuje życie”, “Skrzydlate ręce” i “Radio Hello” na czele.

7 marca – koncert Kayah

KUP BILET!

Na początku listopada ukazała się nowa płyta Kayah zatytułowana “Transoriental Orchestra”.

kayah

Obdarzona kapitalnym głosem artystka od wielu lat zachwyca polską publiczność swoimi utworami, często zaskakując swoimi muzycznymi podróżami.

Jaka jest najnowsza płyta Kayah? To niesamowita wycieczka śladami Żydów; ukazanie, jak kultura krajów, po których przemieszczali się Żydzi, wpłynęła na ich twórczość. Na albumie można usłyszeć pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. Kayah śpiewa na płycie w takich językach jak: ladino, jidysz, arabski, hebrajski, macedoński, polski i romski. Niezwykła jest jednocześnie warstwa instrumentalna – połączenie elektroniki z akustycznymi brzmieniami oparte o liczne egzotyczne instrumenty i etniczną wokalistykę.

19 marca – koncert Chóru Armii Aleksandra Pustovalova

KUP BILET!

Chór Aleksandra Pustovalova liczy około 60 artystów. W składzie zawsze ma kilku solistów, mogących pochwalić się głosami uznanymi na światowych scenach operowych.

Niesamowite brzmienie chór zawdzięcza nie tylko pięknym głosom, ale także instrumentarium, w którym oprócz klasycznego zestawu instrumentów orkiestry symfonicznej, są również akordeon i bałałajka.

Podczas koncertu Chór Armii Aleksandra Pustovalova wykonuje dynamiczne, marszowe pieśni wojskowe, rzewne pieśni rosyjskie i ukraińskie oraz ballady ludowe.

Wkrótce na stronie www.archiwum.soksuwalki.eu i naszym profilu na Facebooku znajdziecie więcej informacji na temat wymienionych wydarzeń.

Kategoria: Archiwum