Gwiazdy Mam Talent i Suwalska Orkiestra Kameralna na Dzień Dziecka

“Świat według Czochera” oraz koncert “Do kogo biegniesz, do kogo się śmiejesz”
Poniedziałek, 1.06.2015, godz. 18:00
Duża Scena, ul. Jana Pawła II 5

W Dniu Dziecka w SOK pojawi się znany z “Mam Talent” nietypowy duet – brzuchomówca Piotr Boruta i jego nastroszony kumpel Czocher. Usłyszymy również wiersze Leszka Aleksandra Moczulskiego. 

Bilety: 20 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

1 czerwca na Dużej Scenie będzie okazja podziwiać Piotra Borutę i Czochera oraz Chór Dziecięcy Vivat e Canto, Orkiestrę Smyczkową Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach i Suwalską Orkiestrę Kameralną. Możliwe, że wieczór uświetni swoją obecnością Leszek Aleksander Moczulski, którego wiersze podczas koncertu zamienią się w wyjątkowe piosenki.


“ŚWIAT WEDŁUG CZOCHERA”

Filharmonia Suwałk - brzuchomówca (3)

Jedyna pozytywnie nastroszona narośl III RP, czyli Czocher, który “zamieszkuje” na ramieniu brzuchomówce Piotra Boruty zaimprowizuje w duecie z nim  niezwykły spektakl “Świat według Czochera”.

Będzie to “Otwarta próba z publicznością spektaklu, który nigdy nie będzie miał premiery”. W spektaklu nie zabraknie elementów kabaretu, pantonimy i sztuki cyrkowej. Publiczność na pewno nie będzie się nudziła – spektakl to niezwykła interakcja z publicznością, zawodowe wykonanie i niezapomniane wrażenia wywołujące radość i uśmiech na twarzy.


“DO KOGO BIEGNIESZ, DO KOGO SIĘ ŚMIEJESZ”

dokogobiegniesz1

autor tekstów: Leszek Aleksander Moczulski
autor muzyki i dyrygent: Grzegorz Bogdan
wystąpią: Chór Dziecięcy Vivat e Canto i Orkiestra Smyczkowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach, Suwalska Orkiestra Kameralna oraz brzuchomówca Piotr Boruta
prowadzenie koncertu: Grażyna Serafin

Wielu z nas zna twórczość pochodzącego z Suwałk Leszka A. Moczulskiego. Wiemy również doskonale, jak brzmią teksty poety w połączeniu z muzyką – śpiewali je Czesław Niemen, Marek Grechuta, Grzegorz Turnau.

Niewielu z nas wie jednak, że Leszek Moczulski tworzył także dla najmłodszych. Wiersze dla dzieci mają swoją własną poetykę, dla dorosłych czasem niezrozumiałą, dla dzieci zawsze logiczną. Oprócz wierszy skierowanych do ogółu dzieci usłyszymy również teksty powstałe w wyniku pracy z dziećmi niepełnosprawnymi umysłowo.

Już 1 czerwca, podczas specjalnego koncertu z okazji Dnia Dziecka, będziemy mogli przekonać się, że te wiersze z powodzeniem można zaśpiewać. Utwory napisane zostały na głosy solowe, chór dziecięcy, fortepian, ksylofon, instrumenty perkusyjne oraz orkiestrę smyczkową. Na scenie pojawią się: Chór Dziecięcy Vivat e Canto, Orkiestra Smyczkowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach i Suwalska Orkiestra Kameralna.

Podczas koncertu “Do kogo biegniesz, do kogo się śmiejesz” będzie można kupić płytę pod tym samym tytułem, będącą podsumowaniem współpracy dwóch artystów pochodzących z Suwałk – L.A. Moczulskiego – znanego poety i autora tekstów (m.in M. Grechuty, G. Turnaua) i Grzegorza Bogdana – muzyka i aranżera, autora muzyki teatralnej i filmowej.

„Do kogo biegniesz, do kogo się śmiejesz?” to zbiór kilkudziesięciu wierszy dla dzieci. Ciepłe teksty uzupełniają barwne ilustracje. Mogą towarzyszyć każdemu od rana do wieczora. Czytelnik obudzi się przy słowach rześkiego wiesza: „Wstawaj, śpiochu”, a zaśnie przy „Wierszyku na”. W ciągu dnia przeczyta o perypetiach małego żeglarza, nosorożca w Nowym Jorku, dowie się, co robiły konie na balkonie w Weronie, jak zakończyło się spotkanie wilka Gubbio ze św. Franciszkiem. Nie brak także wierszy o tematach bliskich sercu każdemu z nas: o kochanej mamie, tacie powracającym z pracy, urodzinach babci czy o jesiennym dziadku.


SUWALSKA ORKIESTRA KAMERALNA

_DSC8161

Suwalska Orkiestra Kameralna powstała w lipcu 2007 r. z inicjatywy Prezydenta Suwałk Józefa Gajewskiego. Jej pierwszym dyrygentem był Grzegorz Bogdan. Orkiestra regularnie koncertuje w kraju oraz za granicą uczestnicząc również w koncertach muzyki rozrywkowej (m. in. z Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Sławkiem Wierzcholskim i zespołem „Nocna Zmiana Bluesa” oraz z zespołem „Zimne Dranie”). Do jednego z najważniejszych wydarzeń należał występ orkiestry w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz uczestnictwo w II prawykonaniu „Amor Vincit” Miłosza Bembinowa w 2012 r. w Suwałkach.

W styczniu 2014 roku orkiestra zainaugurowała „Filharmonię Suwałk” – nowy cykl koncertów muzyki klasycznej w wykonaniu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem najznakomitszych solistów polskich i światowych scen. Kluczem do wyboru repertuaru bywa sylwetka kompozytora, określony styl, epoka czy gatunek muzyczny.

więcej o Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej – KLIKNIJ

Współorganizator:

Stowarzyszenie_VIVA_MUSICA_Logo

Patronat medialny:

suwalki24radio5tvs24suwalszczyznaniebywaledwutygodniksuwalkiinfo_logo_zawsze takie Augustow24

1_06_koncert_SOK_brzychomowca_plakat_2015_M

Kategoria: Archiwum