Koncert w hołdzie Tadeuszowi Nalepie

Coroczna, w tym roku już 13., podróż sentymentalna miłośników twórczości ojca polskiego bluesa. Gościem Tomasza Kierejszy będzie m.in. współzałożyciel i basista legendarnego Breakoutu, Zbigniew Wypych. Usłyszymy największe hity grupy, m.in.: “Kiedy byłem małym chłopcem”, “Oni zaraz przyjdą tu”, “Rzeki dzieciństwa”, czy “Modlitwy”.

Sobota, 7.03.2020, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 30 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
z Suwalską Kartą Mieszkańca >> zniżki do 50%

Twórczość Tadeusza Nalepy wyznaczyła nowy kierunek nie tylko w muzyce bluesowej, a jego muzyka nadal elektryzuje starych i nowych słuchaczy. Nazwisko Nalepa na równi z nazwą kultowego The Breakout, zespołu, który swoją stylistyką nakreślił nowy, rock-bluesowy trend w polskiej muzyce rozrywkowej, stanowią rozpoznawalną markę. W Suwałkach o jej jakość dba Tomasz Kierejsza, muzyk, pedagog, instruktor muzyki w Suwalskim Ośrodku Kultury, pomysłodawca corocznych koncertów upamiętniających Nalepę, który w tym roku już po raz trzynasty przypomni suwalczanom muzykę ojca polskiego bluesa.

W tym roku gospodarz koncertu ponownie zaprosił do współpracy Suwalską Orkiestrę Kameralną, tym razem pod batutą Krzysztofa J. Kozakiewicza. Pierwszy raz zespół i orkiestra zagrali zagrali wspólnie 2 marca 2013 r. podczas 6 edycji. W tym roku dołączą do nich muzycy de Breakout, z sukcesem kontynuującego dzieło Nalepy i Breakoutu.

Zespół de Breakout tworzą:
  • współzałożyciel i muzyk zespołu The Breakout: Zbigniew Wypych, współtwórca utworów, które znalazły się na płytach “NOL” i “Żagiel Ziemi” oraz przeboju “Poszłabym za Tobą”, inicjator reaktywacji grupy Oddział Zamknięty, członek grupy oldBreakout (2014-2017), założyciel (2019) grupy de Breakout,
  • Tomasz Kierejsza, suwalski bluesman zafascynowany twórczością Tadeusza Nalepy, przyjaciel, który miał szczęście zagrać z Mistrzem na scenie oraz inicjator corocznych koncertów upamiętniających jego twórczość w Suwałkach,
  • Darek Kamiński, który grał z Tadeuszem Nalepą przez prawie 10 lat wraz z zespołem Free Blues Band, m.in. zagrali razem ostatni koncert w życiu artysty (12.08.2006). 

W pierwszej części koncertu, w wykonaniu zespołu DRESZCZ i Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa J. Kozakiewicza, usłyszymy: “Oni zaraz przyjdą tu”, “Dbaj o miłość”, “Pożegnalny blues”, “Dlaczego głupku jesteś sam”, “Modlitwa”, “Graj nie żałuj strun”, “Przyszła do mnie bieda”, “To mój blues”.

Po nich na scenie pojawi się gość specjalny wieczoru, grupa DE BRAEKOUT, która zaprezentuje: “Ten o Tobie film”, “Pomaluj mi moje sny”, “Oślepił mnie deszcz”, “Ona poszła inną droga”, “Gdybym był wichrem”, “Daję Ci próg”, “Kiedy byłem małym chłopcem”, “Rzeka dzieciństwa”, “Jest gdzieś taki dom”, “Co to za człowiek”, “W pochodzie codzienności”, “Święty Boże nie pomoże”, “Na naszej drodze”.

Dreszcz powstał w 2003 r. W repertuarze ma kompozycje z tekstami i muzyką Tomasza Kierejszy oraz obszerny materiał ze znanymi utworami Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Gra również znane i lubiane covery BB Kinga, Stevie Raya Voughana, Johna Mayalla, Erica Claptona, Rory’ego Gallaghera, Allman Brothers Band, Gary’ego Moore’a, ZZ Top. Zespół trzykrotnie znalazł się w line-upie Suwałki Blues Festival. Gościł też na największym litewskim festiwalu bluesowym “Bliuzo Naktys”. Dwukrotnie reprezentował Polskę na festiwalu “Bay Car Blues” we Francji. Grupa uświetnia wiele suwalskich wydarzeń związanych z muzyką bluesową, często gra koncerty w regionie (Augustów, Ełk, Olecko, Gołdap, Białystok), w Polsce (Szczecin, Toruń) i na Litwie (Mariampol, Wilno, Kowno, Olita).

Zespół zagra w składzie: Tomasz Kierejsza (gitary i wokal), Andrzej Jasiński (gitara basowa i wokal), Krzysztof Filip Filipkowski (instrumenty klawiszowe), Zygmunt Zymek Szulc (perkusja).

 


Mecenas koncertu


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Archiwum