KONCERT WALENTYNKOWY Serduszko puka w rytmie cha-cha…

W lutym zapraszamy na kolejną muzyczną ucztę. Suwalska Orkiestra Kameralna wystąpi wraz solistami Roksaną Maciejczuk, Jakubem Milewskim, dodatkowym punktem programu będzie recytacja wierszy w wykonaniu Włodzimierza Ciborowskiego, pokaz tańca Yulii Krat oraz pary z zespołu ZPiT Suwalszczyzna: Teresy Słabińskiej- Kutyło oraz Przemysława Turowskiego.

10.02.2023, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 40 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
z
Suwalską Kartą Mieszkańca >> zniżki do 50%

KONCERT WALENTYNKOWY “Serduszko puka w rytmie cha-cha…” odbędzie się 10 lutego w Suwalskim Ośrodku Kultury. Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Cezarego Gójskiego wystąpi wraz solistami Roksaną Maciejczuk (sopran) oraz Jakubem Milewskim (baryton). W repertuarze m. in.: “Serduszko puka w rytmie cha-cha” Romualda Żylińskiego, temat z filmu “Love story” Francisa Lai, tango z filmu “Zazdrość i medycyna”, uwertura do opery Carmen Georges Bizet. Dodatkowym punktem programu będzie recytacja wierszy w wykonaniu Włodzimierza Ciborowskiego, pokaz tańca Yulii Krat oraz pary z zespołu ZPiT Suwalszczyzna: Teresy Słabińskiej-Kutyło oraz Przemysława Turowskiego.

 


Roksana Maria Maciejczuk – urodzona w 2000 r. w Suwałkach. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach w klasie śpiewu solowego Marleny Borowskiej. Jest studentką III roku studiów licencjackich wydziału Wokalno- Aktorskiego Uniwersytetu
Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Izabeli Kłosińskiej. Jest laureatką I Miejsca oraz Nagrody Specjalnej Prezydenta Miasta Suwałk dla Najlepszego Głosu Żeńskiego I
Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Profesor Haliny Słonickiej w Suwałkach, I Nagrody na III Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie oraz III Nagrody
na I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Została także wyróżniona Nagrodą Specjalną VII Międzynarodowego Festiwalu Ars Musica 2019 przyznaną przez Dyrektor Festiwalu – za wysoki poziom artystyczny kreacji wokalnych dla uczestnika aktywnego. W lutym 2022 roku wykonała partie altu w Stabat Mater K.Szymanowskiego pod kierownictwem muzycznym Alexandra Humali. W kwietniu 2022 zadebiutowała na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie w studenckich spektaklach, kreując partię Zity Vecchi w operze Gianni Schicchi oraz partie Przeoryszy w operze Suor Angelica Giacomo Pucciniego. W styczniu 2023 roku zadebiutowała w partii Trzeciej damy w operze W.A.Mozarta „Czarodziejski Flet” w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich, kształcąc się pod kierunkiem wybitnych profesorów takich jak: Bogdan Makal, Andrzej Dobber, Izabela Kłosińska, Sabina Martinaityte. Jest kilkukrotną stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego – dla uczniów utalentowanych artystycznie, stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok 2020/2021 oraz od 2019 roku stypendystką Fundacji Lisowskich-Smykowskich w Montrealu.WIĘCEJ >>


Jakub Milewski 

Z wykształcenia śpiewak operowy, z zamiłowania kompozytor i dyrygent, a także producent dużych projektów muzycznych. Z wyróżnieniem ukończył studia w Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie w klasie Profesora Roberta Cieśli. Trzykrotny stypendysta Prezydenta Miasta Ostrołęki i dwukrotny Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. W październiku 2011 roku rozpoczął studia w Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Kolejne lata przyniosły mu pracę nad spektaklami operowymi Sen nocy letniej B. Brittena (Teatr Wielki – Opera Narodowa) i Wesele Figara (Warszawska Opera Kameralna), a także musicalem Rebella z muzyką Piotra Rubika w Sali Kongresowej i Łazienkach Królewskich. Na przełomie 2015 i 2016 roku przebywał na wyjeździe stypendialnym we Włoszech w Conservatorio Statale di Musica G. Rossini w Pesaro. Uczestniczył w Masterclass wybitnych śpiewaków m.in.: Evghenii Dundekovej, Jose Carrerasa.

 

 


Cezary Gójski. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Warszawie w klasie prof. Józefa Laskowskiego. Naukę kontynuował w Państwowej Szkole Muzycznej Stopnia Podstawowego i Licealnego im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Marka Zebury oraz Pawła Rybkowskiego.
Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. F. Chopina, filia w Białymstoku w klasie wykł. Dariusza Garbacza. Podczas studiów czynnie uczestniczył w licznych seminariach, kursach, warsztatach i konsultacjach prowadzonych m. in. przez N. Meyerscough, M. Rezler, T. Tomaszewskiego, K. Podejko, K. Olechowskiego, J. Staniendę.
 Jeszcze w czasie studiów nawiązał stałą współpracę z orkiestrą Sinfonia Viva, w której pracuje na stanowisku koncertmistrza. W 2004 rozpoczął pracę w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Pracował tam do roku 2009, gdzie przez ostatnie 2 lata pełnił funkcję I skrzypka – I głos. W 2012 roku objął stanowisko koncertmistrza w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.
Oprócz gry w orkiestrach i zespołach kameralnych realizuje się również jako solista. Do ważniejszych występów zalicza się wykonanie Koncertu skrzypcowego fis-moll op.14 Henryka Wieniawskiego z towarzyszeniem orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej, Koncertu d-moll na dwoje skrzypiec J.S. Bacha BWV 1043 z orkiestrą Sinfonia Viva, Koncertu G-dur Józefa Haydna z muzykami Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, a także Koncertu na skrzypce solo i orkiestrę smyczkową Romualda Twardowskiego podczas koncertu wieńczącego Warsztaty Orkiestrowe Ars Musica w Suwałkach w 2013 roku.
 Jako solista współpracował z takimi dyrygentami jak: Marek Pijarowski, Michał Klauza, Tomasz Radziwonowicz, Jan Miłosz Zarzycki czy Łukasz Borowicz.
Od roku 2007 pracuje jako nauczyciel skrzypiec oraz dyrygent w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Suwałkach, gdzie z pasją przekazuje wiedzę muzyczną młodszym pokoleniom.
 W 2020 roku ukończył studia dyrygenckie w klasie prof. Marka Pijarowskiego na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Swoje umiejętności doskonali biorąc czynny udział w warsztatach i kursach mistrzowskich pod czujnym okiem znakomitych profesorów i pedagogów.


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Archiwum